LETA9 дек.

Honkongas policija aiztur astoņus demokrātijas aktīvistus saistībā ar 1.jūlija protestiem

Honkongas policija otrdien paziņoja, ka ir aizturējusi astoņus vīriešus, kas apsūdzēti saistībā ar 1.jūlijā sarīkotajiem demokrātijas aktīvistu protestiem.

Bijušais likumdevējs Edijs Ču Hoihiks, bijušais likumdošanas veterāns Ljuns Kvokhuns ar iesauku "Garmatis", bijušais Demokrātiskās partijas priekšsēdētājs U Čivai un Pilsonisko cilvēktiesību frontes sasaucējs Figo Čaņs sociālajā tīklā "Facebook" pavēstīja, ka viņi ir starp otrdienas rītā aizturētajiem.

Policijas paziņojumā teikts, ka šie vīrieši ir apsūdzēti kūdīšanā uz apzinātu piedalīšanos neatļautā sapulcē, uz neatļautas sapulces rīkošanu vai organizēšanu, kā arī par apzinātu piedalīšanos neatļautā sapulcē.

Čaņs straumēja savu aizturēšanu "Facebook", parādot, kā policists viņu apsūdz kūdīšanā.

Honkongā 1.jūlijā tūkstošiem cilvēku izgāja ielās, lai piedalītos demonstrācijās, protestējot pret jauna nacionālās drošības likuma stāšanos spēkā šajā īpašajā administratīvajā rajonā. Policija bija aizliegusi šos protestus, un 1.jūlijā tika aizturēti gandrīz 400 cilvēku.

Honkongas disidentam Džošua Vonam un diviem citiem aktīvistiem pagājušo trešdien tika piespriesti vairāku mēnešu cietumsodi par piedalīšanos pērnā gada protestos demokrātijas atbalstam.