LETA17 сент.

Honkonga mīkstinās Covid-19 ierobežojumus

Ņemot vērā jaunākos koronavīrusa pandēmijas riska izvērtējumus, Honkongas varasiestādes mīkstinās sociālās distancēšanās prasības, trešdien pavēstīja pilsētas administrācija.

Jaunie noteikumi stāsies spēkā piektdien pusnaktī un sākotnēji būs spēkā nedēļu.

No jauna darbu atsāks bāri, restorāni un pirtis, kā arī daudzas izklaides vietas, arī atrakciju parki un izstāžu centri, kas bijuši slēgti vairākus mēnešus.

Atvērti tiks peldbaseini, trenažieru zāles un fitnesa centri, paziņojumā apliecināja pārtikas un veselības departamenta pārstāvis sakariem ar presi.

Honkongas administrācija "atļaus sabiedrības pārstāvjiem atsākt sociālās un ekonomiskās aktivitātes atbilstoši jaunajai normālajai situācijai tik lielā mērā, cik tas ir īstenojami, nodrošinot līdzsvaru starp slimības profilaksi un kontroli, ekonomisko nepieciešamību un sabiedrības attieksmes līmeni," teikts paziņojumā.

Vienlaikus noslēgusies masveida testēšanas programma.

1,78 miljoni cilvēku pieteicās brīvprātīgās testēšanas programmai, un tikai 32 testu rezultāti bija pozitīvi.

Restorāni varēs atsākt darbu parastajās darba stundās, tomēr klientu skaits nedrīkstēs pārsniegt 50% no paredzētā maksimālā skaita.

Kaut arī naktsklubi tiks atvēri, viesi nedrīkstēs pulcēties uz deju grīdas. Publiskie peldbaseini tiks atvērti, bet pludmales arī turpmāk būs slēgtas.

Masku valkāšana sabiedrībā un telpās arī turpmāk būs obligāta ar dažiem izņēmumiem.