LETA5 апр.

Hondurasas prezidenta brālim ASV piespriests mūža ieslodzījums

Hondurasas prezidenta Huana Orlando Ernandesa brālim Tonijam Ernandesam pagājušonedēļ Ņujorkā tika piespriests mūža ieslodzījums par narkotiku kontrabandu lielos apmēros.

42 gadus vecais Tonijs Ernandess 2019.gada oktobrī tika atzīts par vainīgu četros apsūdzības punktos, tai skaitā par sazvērestību importēt kokaīnu ASV, ložmetēju glabāšanu un nepatiesu paziņojumu izteikšanu.

Ņujorkas tiesnesis Kevins Kastels, kurš piesprieda sodu, sacīja, ka bijušais Hondurasas kongresmenis Tonijs Ernandess to ir "pilnībā pelnījis". Ernandess bija ievedis ASV vairāk nekā 185 tonnas kokaīna, un dažas no kravām bija marķētas ar viņa iniciāļiem "TH".

Prokurori bija pieprasījuši mūža ieslodzījumu, uzsverot, ka Ernandess "nav izrādījis nekādu nožēlu" un bija "centrāla figūra vienā no pasaules lielākajām un vardarbīgākajām kokaīna kontrabandas sazvērestībām". Aizstāvības komanda bija aicinājusi piespriest obligāto minimālo sodu - 40 gadus cietumā.

Ernandess, kurš bija Hondurasas Kongresa deputāts no 2014. līdz 2018.gadam, tika aizturēts 2018.gada novembrī Maiami lidostā.

Tonija Ernandesa prāvā tika paziņots, ka viņš bijis liela mēroga narkotiku kontrabandists, kas no 2004. līdz 2016.gadam sadarbojies ar citiem narkotiku kontrabandistiem Kolumbijā, Hondurasā un Meksikā, lai ievestu kokaīnu ASV ar lidmašīnām, laivām un zemūdenēm. Viņš ieguvis miljoniem dolāru un izmantojis šo peļņu, lai ietekmētu trīs prezidenta vēlēšanas Hondurasā.

Ernandess arī bijis iesaistīts vismaz divās konkurentu slepkavībās 2011. un 2013.gadā.

Prāvas gaitā ASV prokurori paziņoja, ka Hondurasas prezidents bijis līdzzinātājs sava brāļa noziegumos, lai gan viņam nav izvirzītas oficiālas apsūdzības ASV tiesu sistēmā.

Hondurasas prezidents esot saņēmis miljoniem ASV dolāru kukuļos no narkotiku magnātiem, tai skaitā no Meksikas narkobarona Hoakina Gusmana. Viņš vairākkārt noliedzis visas apsūdzības par saistību ar narkotiku kontrabandu.

Huans Orlando Ernandess, kurš ir Hondurasas prezidents kopš 2014.gada janvāra un pašlaik ieņem otro amata termiņu, sevi dēvē par cīnītāju pret narkotikām.