LETA11 февр.

Grieķija paziņo par stingrāku Covid-19 karantīnu

rieķijā, īpaši Atēnu reģionā, tiks ieviesta stingrāka jaunā koronavīrusa karantīna, kuras laikā būs slēgtas skolas un nebūtisko preču veikali, šonedēļ paziņoja premjerministrs Kiriaks Micotakis.

Šie pasākumi būs spēkā no šīs ceturtdienas līdz 28.februārim, sacīja premjers televīzijas pārraidītā uzrunā.

Viņš norādīja uz augošo Covid-19 infekcijas gadījumu skaitu, hospitalizācijas gadījumu skaita palielināšanos Atēnu reģionā un "Covid-19 variantu parādīšanos, kuri paātrina inficēšanos".

Bērnudārzi, pamatskolas un vidusskolas, kas pirms divām nedēļām atsāka darbību pirmoreiz divu mēnešu laikā, atkal tiks slēgti.

Paredzēts slēgt arī baznīcas un visus veikalus, izņemot aptiekas, lielveikalus, maiznīcas un degvielas uzpildes stacijas, ziņoja valsts televīzija ERT.

Veselības ministrs Vasilis Kikilijs otrdien brīdināja, ka Grieķija sastopas ar trešo pandēmijas vilni.

Pirmais vilnis piemeklēja Grieķiju martā, pēc tam inficēšanās kļuva lēnāka, bet rudenī atkal paātrinājās, pamudinot valdību novembrī noteikt valsts mēroga karantīnu.

Atēnu reģionā tagad ir aizņemti 71% no intensīvās aprūpes gultām, kas paredzētas Covid-19 pacientiem. Intensīvajā aprūpē pašlaik atrodas vairāk nekā 270 pacientu.

Grieķijā reģistrēto Covid-19 gadījumu skaits otrdien pieauga par 1526, no kuriem puse tika reģistrēti Atēnās. Pirmdien tas bija pieaudzis par 638 gadījumiem.

Kopš pandēmijas sākuma valstī ir reģistrēti 6017 nāves gadījumi, kas saistīti ar Covid-19.

Grieķijā ir 11 miljoni iedzīvotāju, no kuriem apmēram 420 000 ir saņēmuši vismaz vienu Covid-19 vakcīnas devu.

Grieķija ir pievienojusies citām Eiropas Savienības (ES) valstīm, kas uzņēmuma "AstraZeneca" izstrādāto vakcīnu pielieto tikai cilvēkiem vecumā zem 65 gadiem, kamēr nav datu par tās efektivitāti vecākiem cilvēkiem.