LETA19 окт.

Ģirģens sola cīnīties pret obligātu masku nēsāšanu Covid-19 atkāpšanās gadījumā

Mudinot Latvijas iedzīvotājus apzinīgi ievērot Covid-19 ierobežošanai ieviestos piesardzības pasākumus, iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens (KPV LV) tāpat sola cīnīties pret obligātu masku nēsāšanu Covid-19 atkāpšanās gadījumā.

Ģirģens sociālo tīklu vietnē "Facebook" atgādinājis, ka Covid19 ir lipīga infekcija, kuras laikā paaugstinās ķermeņa temperatūra, pazūd oža, rodas bezspēks un parādās citi simptomi. Ņemot vērā, ka daudziem cilvēkiem, kuri inficējušies ar Covid-19, neparādās slimībai raksturīgie simptomi, Ģirģens arī pieļāva, ka, iespējams, daudzi to jau ir pārslimojuši bez acīmredzamiem simptomiem vai komplikācijām.

"Manā paziņu lokā viena persona ir mirusi, viena atrodas karantīnā. Tā nav nekāda izklaide izslimot šo "zarazu"," secinājis politiķis.

Atzīstot, ka viņš pats nav masku cienītājs un tās nenēsā ne ārtelpās, ne darbā, Ģirģens cenšoties izvairīties no masveida pulcēšanās vietām, savukārt "vakar, ieejot benzīntankā, uz tām piecām minūtēm uzliku pašdarinātu masku".

"Neviens loceklis man no tā nenokrita, arī nejutos noniecināts vai aizskarts. Pie tam jūtos neomulīgi, kad kāds tuvumā klepo, puņķojas vai šķauda," uzsvēra Ģirģens.