ЛатвияLETA3 июн.

Ģirģens par Nodrošinājuma valsts aģentūras direktori iecēlis IeM amatpersonu Ramonu Innusu

Bez rezultāta noslēdzoties konkursam uz Nodrošinājuma valsts aģentūras direktora vietu, iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens (KPV LV) šodien par iestādes vadītāju iecēlis ilggadēju Iekšlietu ministrijas (IeM) Eiropas lietu un starptautiskās sadarbības departamenta darbinieci Ramonu Innusu informēja IeM.

Jaunieceltajai direktorei kopš 1998.gada ir pieredze darbā valsts pārvaldē ar Eiropas Savienības finanšu instrumentiem, kā arī Ekonomikas ministrijas padotībā esošajā "Mājokļu aģentūrā" jeb vēlāk "Būvniecības, enerģētikas un mājokļu aģentūrā".

Innusa darbu iekšlietu ministrijā sāka 2009.gadā Eiropas lietu un starptautiskās sadarbības departamenta komandā, piesaistot un ieviešot Eiropas Savienības iekšlietu fondu programmas ES prasību ieviešanai un attīstības veicināšanai iekšlietu nozarē.

"Ir svarīgi, ka nozarei nozīmīgu infrastruktūras attīstības un tehniskās kapacitātes stiprināšanas projektu realizāciju varēs turpināt Innusa, kura ir bijusi iesaistīta Iekšlietu dienestu prioritāro iniciatīvu virzīšanai un apstiprināšanai jau no Nacionālā attīstības plāna 2021. - 2027.gadam izstrādes sākuma," sacījis Ģirģens.

Iekšlietu ministrijā norāda, ir sākti un tuvākajiem gadiem ierosināti daudzi iekšlietu attīstības projekti, kas paredz uzlabot iekšlietu dienestu infrastruktūru un darbības efektivitāti. Pagājušajā nedēļā noslēdzies konkurss jaunu Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) depo būvniecībai, kas paredzēta dažādās Latvijas vietās.

Papildus iniciatīvām un projektiem infrastruktūras uzlabošanā un tehniskās kapacitātes stiprināšanā nākamā perioda Eiropas Savienības Eiropas reģionālā un attīstības fonda un Iekšējās drošības fonda ietvaros ieplānotas investīcijas arī iekšlietu profesionālo izglītības iestāžu modernizācijai, ar mērķi palielināt iekšlietu dienestu profesionālās izglītības pievilcību un dienestos piesaistāmo jauno darbinieku profesionalitāti.

Jau ziņots, ka Nodrošinājuma valsts aģentūras direktora atlases konkurss noslēdzies bez rezultāta, jo konkursa uzvarētājs atsauca savu kandidatūru, aģentūru LETA informēja Valsts kancelejā.

Kopumā konkursā pieteicās seši pretendenti. Konkursa pirmās kārtas laikā tika pārbaudīti pretendentu iesniegtie dokumenti un atbilstība obligātajām prasībām.

Uz konkursa trešo kārtu tika izvirzīti divi pretendenti.

Konkursa noslēgumā visaugstāko novērtējumu guvušais pretendents tika ieteikts iecelšanai amatā, bet vēlāk savu kandidatūru atsauca.

Bijušais Nodrošinājuma valsts aģentūras vadītājs Ēriks Ivanovs iesniedza atlūgumu.

Nodrošinājuma valsts aģentūra izveidota, lai nodrošinātu Iekšlietu ministrijas un tās padotībā esošo iestāžu darbību nekustamo īpašumu, publisko iepirkumu un valsts materiālo rezervju jomā.

Nodrošinājuma valsts aģentūra arī veic normatīvajos aktos noteiktās darbības ar lietiskajiem pierādījumiem un arestēto mantu un administratīvo pārkāpumu lietās izņemto mantu un dokumentiem, kā arī normatīvajos aktos noteiktās darbības ar ieročiem, munīciju, to sastāvdaļām un speciālajiem līdzekļiem.