LETA4 июн.

Gandrīz puse vāciešu atbalsta masku valkāšanu pēc pandēmijas

Gandrīz puse vāciešu arī pēc pandēmijas beigām vēlas turpināt valkāt maskas, lai pasargātu sevi no citām saslimšanām, liecina šonedēļ publicētie aptaujas rezultāti.

No aptuveni 5000 cilvēku, kas piedalījās sabiedriskās domas pētniecības uzņēmuma "Civey" veiktajā aptaujā, 44,7% atbalstīja masku valkāšanu arī turpmāk, bet 41,9% sacīja, ka vēlas no tām atbrīvoties. Pārējie aptaujātie nespēja sniegt atbildi uz šo jautājumu.

Pasākumi, kas noteikti cīņā ar jaunā koronavīrusa pandēmiju, tostarp masku valkāšana, sociālās distances ievērošana un pastiprinātā roku dezinficēšana ir ievērojami samazinājuši citas saslimšanas, īpaši slimības, kas izplatās pa gaisu ar mikroskopiskiem pilieniem, ko cilvēki izdala elpojot un šķaudot.

Pērn norovīrusa izplatība Vācijā bijusi par divām trešdaļām mazāka nekā 2019.gadā, bet gripas sezona 2020./2021.gadā bija pavisam maiga.

Pat 2020.gada sākuma gripas sezona beidzās agrāk nekā parasti, kas tiek skaidrots ar pasākumiem koronavīrusa ierobežošanai.

Aptaujā, kas tika veikta pēc laikraksta "Augsburger Allgemeine" pasūtījuma, secināts, ka masku valkāšanu pēc pandēmijas beigām visvairāk atbalsta gados vecāki cilvēki. Vecuma grupā virs 65 gadiem pēc pandēmijas masku gatavi valkāt 54,1% aptaujāto.

Savukārt vecuma grupā no 18 līdz 29 gadiem 50,5% bija noskaņoti pret masku valkāšanu pēc pandēmijas.

Starp aptaujātajiem vīriešiem 41,2% bija gatavi valkāt maskas arī pēc pandēmijas, bet starp sievietēm šādu gatavību pauda 48,2%.

Tikmēr 46,7% aptaujāto vīriešu un 37,3% sieviešu izteikušies, ka neatbalsta masku valkāšanu pēc pandēmijas.