LETA13 нояб.

Galvenais liecinieks prāvā pret Sarkozī mainījis savu liecību

Galvenais liecinieks prāvā pret bijušo Francijas prezidentu Nikolā Sarkozī par naudas pieņemšanu no bijušā Lībijas diktatora Muamara Kadafi mainījis savu liecību un apgalvo, ka Sarkozī nav darījis neko nelikumīgu, šonedēļ ziņoja Francijas mediji.

2018.gadā Sarkozī tika izvirzītas apsūdzības "pasīvā korupcijā", "labuma gūšanā no izkrāptas valsts naudas" un "nelegālā kampaņas finansēšanā". Oktobrī eksprezidentam tika izvirzītas apsūdzības arī "līdzdalībā noziedzīgā sazvērestībā".

Sarkozī, kā tiek apgalvots, pieņēmis vairākus miljonus eiro no bijušā Lībijas diktatora Muamara Kadafi 2007.gada vēlēšanu kampaņas finansēšanai.

Sarkozī, kas prezidenta amatu ieņēma no 2007. līdz 2012.gadam, noliedz, ka būtu rīkojies pretlikumīgi.

Francijas un Libānas uzņēmējs Zijāds Takiedīns 2016.gadā intervijā interneta laikrakstam "Mediapart" apgalvoja, ka viņš 2006.gada beigās un 2007.gada sākumā veicis trīs braucienus no Lībijas galvaspilsētas Tripoles uz Parīzi, vedot skaidru naudu Sarkozī kampaņai. Viņš sacīja, ka saņēmis šo naudu no Kadafi režīma militārā izlūkdienesta vadītāja Abdallāha Senusi.

Sarkozī apsūdzēja viņu melošanā.

Tagad uzņēmējs apgalvo, ka Sarkozī nav saņēmis naudu no Lībijas, un izmeklēšanas tiesnesis sagrozījis viņa iepriekšējos apgalvojumus, trešdien ziņoja Francijas mediji.

Arī pret Takiedīnu sākta izmeklēšana šajā lietā un viņš izsludināts meklēšanā.

"Beidzot patiesība nāk gaismā," tviterī paziņoja Sarkozī, piebilstot, ka Takiedīns beidzot atzinies savos melos. Sarkozī atklāja, ka lūdzis savu advokātu sākt tiesvedību pret Takiedīnu par apmelošanu.

Sarkozī 23.novembrī būs jāstājas tiesas priekšā arī citā lietā, kurā viņš apsūdzēts korupcijā.