LETA27 нояб.

Francijā vēl četri skolēni apsūdzēti saistībā ar Patī slepkavību

Francijā saistībā ar skolotāja Samuela Patī slepkavību apsūdzības izvirzītas vēl četriem skolēniem, no kuriem trīs apsūdzēti par skolotāja uzrādīšanu slepkavam, ceturtdien pavēstījis kāds avots tieslietu sistēmā.

Iepriekš šomēnes trīs skolēni tika apsūdzēti par līdzdalību Patī slepkavībā.

47 gadus vecais vēstures skolotājs tika noslepkavots 16.oktobrī Parīzes rietumu piepilsētā Konflānā-Sentonorīnā pie skolas, kurā viņš strādāja. Viņam tika nogriezta galva.

Uzbrucējs bija 18 gadus vecs, Maskavā dzimis čečenu imigrants Abdullahs Anzorovs. Policija slepkavu sašāva, un viņš no gūtajiem ievainojumiem vēlāk mira.

Izmeklētāji uzskata, ka Anzorovs uzbruka Patī, jo skolotājs stundā par vārda brīvību oktobra sākumā bija audzēkņiem demonstrējis karikatūras par musulmaņu pravieti Muhamedu.

Trīs no četriem pusaudžiem, kam šodien izvirzītas apsūdzības, tiek turēti aizdomās par Patī uzrādīšanu slepkavam, atklāja avots. Skolēni ir 13 un 14 gadus veci un viņiem izvirzītas apsūdzības par līdzdalību slepkavībā.

Ceturtā apsūdzētā ir meita vīrietim, kas internetā sāka kampaņu pret Patī par karikatūru izmantošanu stundā.

Viņa apsūdzēta par "apmelojošām apsūdzībām", izklāstot savu versiju par klasē notikušo, lai gan viņa konkrēto stundu neapmeklēja.

Patī slepkavība izsauca sašutumu franču sabiedrībā un pamudināja Francijas prezidentu Emanuelu Makronu asi vērsties pret islāmistu ekstrēmismu un vardarbību.