LETA6 янв.

Ēstuvē aizdegoties gāzes balonam, Rīgā cietis cilvēks un evakuēta māja

Aizdegoties gāzes balonam kādā ēstuvē, vakar Rīgā cietis cilvēks informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD).

Vakar ap plkst.10.30 tika saņemts izsaukums Rīgā, kur saskaņā ar sākotnējo informāciju piecstāvu ēkā, sabiedriskās ēdināšanas iestādes virtuvē, bija aizdedzies gāzes balons. Notikuma notikuma vietā secināts, ka ēkas pirmajā stāvā deg gāzes balons, plīts virsma un siena pāris kvadrātmetru platībā.

Ugunsgrēkā cieta viens cilvēks, bet vēl desmit cilvēkus ugunsdzēsēji evakuēja. Nepilnu divu stundu laikā ugunsgrēks tika likvidēts.

Savukārt ap plkst.15.30 Rīgā tika saņemts izsaukums uz Valdemāra ielu, kur sabiedriskajā ēkā bija nostrādājusi automātiskā ugunsaizsardzības sistēma. Ierodoties tika konstatēts, ka sistēma nostrādājusi, iespējams, putekļu dēļ. Pirms VUGD ierašanās no ēkas evakuējās 100 cilvēki.

Aizvadītajā diennaktī ugunsdzēsēji devās arī uz izsaukumiem, kur dega vieglā automašīna, mēbeles un sadzīves mantas, divos gadījumos sodrēji ēku dūmvados, elektrības transformators, kā arī divi sniega motocikli, mikroautobuss un sadzīves mantas garāžā.

Kopumā aizvadītajā diennaktī VUGD saņēma 27 izsaukumus: piecus - uz ugunsgrēku dzēšanu, 13 - uz glābšanas darbiem, bet deviņi izsaukumi bijuši maldinājumi.