LETA16 окт.

ES nosaka sankcijas Krievijas amatpersonām par Navaļnija saindēšanu

Eiropas Savienība (ES) saistībā ar Krievijas opozīcijas līdera Alekseja Navaļnija saindēšanu ar nervus paralizējošu kaujas vielu, kas pieder pie "Novičok" grupas, noteikusi sankcijas sešām augstām Krievijas amatpersonām, arī Federālā Drošības dienesta (FDD) direktoram Aleksandram Bortņikovam, teikts Eiropadomes lēmumā, kas publicēts ES oficiālajā žurnālā.

Sankciju sarakstā iekļauts arī Valsts Organiskās ķīmijas un tehnoloģiju zinātniski pētnieciskais institūts (GosNIIOHT), un ES uzņēmējiem ar to aizliegts uzturēt sakarus.

"Privāti ierobežojoši pasākumi noteikti FDD direktoram Aleksandram Bortņikovam, prezidenta administrācijas priekšnieka pirmajam vietniekam Sergejam Kirijenko, prezidenta iekšpolitikas jautājumu pārvaldes priekšniekam Andrejam Jarinam, Krievijas aizsardzības ministra vietniekiem Aleksejam Krivoručko un Pāvelam Popovam, kā arī Krievijas prezidenta pilnvarotajam Sibīrijas federālajā apgabalā Sergejam Meņailo," teikts dokumentā.

Atsevišķi sankcijas par miera graušanu Lībijā noteiktas Putinam pietuvinātajam oligarham Jevgeņijam Prigožinam par viņa kontrolēto privāto militāro kompāniju "Vagner".

ES norāda, ka Prigožinam ir "cieši sakari, tostarp finansiāli, ar privāto militāro kompāniju "Vagner"".

"Tādā veidā Prigožins ir iesaistīts "Vagner" aktivitātēs un to atbalstīšanā Lībijā, kas apdraud valsts mieru, stabilitāti un drošību".

Lielbritānija drīz pēc Eiropadomes lēmuma publicēšanas paziņoja, ka pievienojas jaunajām ES sankcijām pret Krieviju.

Sankciju noteikšana nozīmē aizliegumu iebraukt ES teritorijā un finanšu aktīvu iesaldēšanu ES bankās.