LETA5 сент.

ES nevērsīs sankcijas pret Lukašenko

Eiropas Savienība (ES) nevērsīs sankcijas pret līdzšinējo Baltkrievijas prezidentu Aleksandru Lukašenko, atsaucoties uz avotu diplomātu aprindās vēsta vācu laikraksts "Die Welt".

Saskaņā ar laikraksta rīcībā esošo informāciju pret Lukašenko iekļaušanu sankcijām pakļauto personu sarakstā iebildusi Vācija, kuru atbalstījusi arī Francija un Itālija.

Berlīne un Parīze uzskata, ka "jebkuros apstākļos saziņas kanāli ar Lukašenko jāpatur atvērti," raksta "Die Welt".

Avots norādījis, ka oficiāla balsojuma par Lukašenko iekļaušanu "melnajā sarakstā" pagaidām nav bijis, taču no neoficiālajām sarunām kļuvis skaidrs, ka ES ļaus Lukašenko "pamest Minsku neskartam".

Par Lukašenko pakļaušanu sankcijām iestājas Polija un Baltijas valstis, kas apgrūtinot pieņemt lēmumu par sankciju ieviešanu, norāda laikraksts.

"Sarunas norit ļoti smagi, jo katru sankciju sarakstu jāapstiprina vienbalsīgi visām ES dalībvalstīm," "Die Welt" izteicies kāds augsta ranga avots Briselē.

Kā ziņots, Latvija, Lietuva un Igaunija pirmdien noteica iebraukšanas aizliegumu Baltkrievijas amatpersonām, kas atbildīgas par 9.augustā notikušo prezidenta vēlēšanu viltošanu un tām sekojošo miermīlīgo protestu vardarbīgu apspiešanu. Kopumā sankcijas vērstas pret 30 baltkrievu amatpersonām, kuru vidū ir arī Lukašenko.