LETA25 февр.

ES komisāre mudina "Frontex" nekavēties izmeklēt apsūdzības par migrantu atvairīšanu

Eiropas Savienības (ES) iekšlietu komisāre Ilva Johansone paudusi neizpratni par Eiropas Robežu un krasta apsardzes aģentūras "Frontex" kavēšanos, izmeklējot apsūdzības par nelegālo imigrantu atvairīšanu.

"Es esmu nedaudz nobažījusies, kādēļ tas prasa tika daudz laika," ziņu aģentūrai DPA norādīja Johansone. "Tas ir mazliet dīvaini."

Aģentūras darbā ir daudz trūkumu, piemēram, jauno darbinieku meklēšanā un iekšējās brīdināšanas procedūrā par potenciālajiem pamattiesību pārkāpumiem, norādīja komisāre.

Šie trūkumi ir nekavējoties jārisina, un tā ir "Frontex" direktora Fabrisa Ledžeri atbildība, sacīja Johansone.

"Viņam jāparāda, ka viņa mājā valda kārtība," uzsvēra komisāre.

Pret "Frontex" ir sākta izmeklēšana par mediju ziņoto, ka tā bijusi iesaistīta nelegālo imigrantu atstumšanā no Eiropas Savienības jūras robežām.

"Frontex" pēdējos gados bieži tikusi apsūdzēta par sadarbību ar nacionālo valstu krasta apsardzi, palīdzot tām panākt nelegālo imigrantu atgriešanos ostās, no kurām tie izbraukuši, vai starptautiskajos ūdeņos.

Eiropas Parlamenta darba grupa otrdien sāka izmeklēt iespējamos pamattiesību pārkāpumus.

Taču Ledžeri neuzskata, ka "Frontex" būtu pieļāvusi kādus pārkāpumus.

"Frontex" pati izmeklējusi 13 gadījumus, kuros celtas aizdomas par migrantu atvairīšanu.

Janvārī aģentūra publicēja paziņojumu, kurā secināts, ka astoņos gadījumus "Frontex" darbībā nav konstatēti pārkāpumi, bet piecos gadījumos izmeklēšana vēl turpinās. Noslēdzošais ziņojums gaidāms piektdien.