LETA13 нояб.

Erevāna virs Armēnijas un Kalnu Karabahas nosaka lidojumiem slēgtu zonu

Armēnija debesis virs savas, kā arī Kalnu Karabahas teritorijas izsludinājusi par lidojumiem slēgtu zonu, ceturtdien pavēstīja Armēnijas Aizsardzības ministrijas preses sekretāre Šušana Stepanjana.

Gaisa telpu slēguši Armēnijas Bruņoto spēku pretgaisa aizsardzības spēki kopā ar Krievijas gaisa un kosmiskajiem spēkiem.

Atļauti tikai militārās aviācijas un iepriekš pieteiktās civilās aviācijas lidaparātu lidojumi.

Sociālajā tīklā "Facebook" Stepanjana noliedza informāciju, ka Erevānas gaisa telpā būtu parādījies Turcijas drons "Bairaktar".

9.novembrī Krievijas un Azerbaidžānas prezidenti un Armēnijas premjerministrs parakstīja vienošanos par pilnīgu karadarbības apturēšanu Kalnu Karabahā.

Azerbaidžānas un Armēnijas puses paliek ieņemtajās pozīcijās, reģionā tiek izvietoti Krievijas miera uzturētāji, paredzēts vienošanās nosacījumos.

Armēņu spēki tiks atvilkti arī no visiem Kalnu Karabahas drošības buferzonas rajoniem, bet armēņu kontrolē paliks tikai Stepanakerta ar tuvākajiem rajoniem, kā arī Lačinas koridors, kas šo apvidu savieno ar Armēniju.

Kalnu Karabahas konfliktā intensīvas kaujas atsākās 27.septembrī.

Tika ziņots, ka Azerbaidžānas spēkiem palīdzējuši Turcijas bruņoto spēku virsnieki un Turcijas organizēti kaujinieki no Sīrijas.