LETA24 сент.

EK priekšsēdētajas izpildvietnieks Dombrovskis pēc kontakta ar Covid-19 slimnieku atrodas pašizolācijā

Eiropas Komisijas (EK) priekšsēdētājas izpildvietnieks un tirdzniecības komisāra amata kandidāts Valdis Dombrovskis (JV), pildot darba pienākumus, ticies ar personu, kura vēlāk tikusi testēta pozitīvi uz Covd-19, liecina paziņojums politiķa "Twitter" kontā.

Dombrovskis norādīja, ka, tiekoties ar šo personu, abas puses ievēroja sociālo distancēšanos.

EK priekšsēdētājas izpildvietnieks pavēstīja, ka viņa pašsajūta ir laba. Dombrovskis ir veicis testu un gaida tā rezultātus. Tāpat EK priekšsēdētājas izpildvietnieks norādīja, ka viņš ievēros pašizolāciju un strādās attālināti.

Jau ziņots, ka ceturtdien un piektdien paredzētais Eiropas Savienības (ES) samits ir atlikts, jo vienam no Eiropadomes priekšsēdētāja Šalrla Mišela apsargiem konstatēta inficēšanās ar Covid-19, paziņojis Mišela pārstāvis.

ES dalībvalstu līderu tikšanās pārcelta uz 1. un 2.oktobri.

Lai gan paša Mišela analīzes bijušas negatīvas, viņam saskaņā ar Beļģijas likumiem ir jāpaliek karantīnā, tviterī pavēstījis Eiropadomes priekšsēdētāja pārstāvis.

Cita starpā ES samitā paredzēts apspriest bloka attiecības ar Turciju saistībā ar Ankaras konfliktu ar Grieķiju un Kipru, ko izraisījušas domstarpības par dabasgāzes iegulām Vidusjūras austrumdaļā.