COVID-19LETA20 мая

Eiropas Zāļu aģentūra atļauj uzglabāt "Pfizer" vakcīnu ledusskapī mēnesi

Eiropas Zāļu aģentūra šonedēļ apstiprinājusi, ka turpmāk uzņēmumu "Pfizer" un "BioNTech" izstrādāto Covid-19 vakcīnu var mēnesi glabāt ledusskapī, kam vajadzētu atvieglot vakcinācijas procesu.

Sākotnēji vakcīnām bija jānodrošina ļoti zema glabāšanas temperatūra, un pēcāk ledusskapjos tās bija atļauts uzglabāt tikai dažas dienas.

"Gaidāms, ka lielāka elastība vakcīnas uzglabāšanā (..) būtiski ietekmēs vakcīnas izplatīšanas plānošanu un loģistiku ES dalībvalstīs," paziņoja Amsterdamā bāzētā Eiropas Zāļu aģentūra.

Neatvērtas vakcīnas pudelītes pēc atsaldēšanas turpmāk drīkstēs glabāt parastā ledusskapī divu līdz astoņu grādu temperatūrā pēc Celsija no piecām dienām līdz mēnesim.

"Pfizer" un "BioNTech" izstrādātās Covid-19 vakcīnas efektivitāti cīņā ar pandēmiju kavēja sarežģītie vakcīnas uzglabāšanas apstākļi.

Tomēr martā Eiropas Zāļu aģentūra paziņoja, ka šo vakcīnu var glabāt parastās saldētavās, un pēcāk atļāva to īsu laiku uzglabāt arī ledusskapjos.

"BioNTech" skaidroja, ka aģentūra lēmumu pieņēmusi, balstoties uz jauniem datiem, ko uzņēmums tai iesniedzis par stabilitātes pētījumiem, kuros secināts, ka produkta kvalitāte saglabājas 31 dienu.