LETA15 дек.

Dzīvoklī Jelgavā uziet nelegāli glabātu munīciju

Dzīvoklī Jelgavā likumsargi atraduši nelegāli glabātu munīciju un saistībā ar pārkāpumiem aizturējuši kādu vīrieti informēja Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes pārstāve Dace Kalniņa.

Sākotnēji, saņemot informāciju par iespējamu sprādzienbīstamu priekšmetu glabāšanu kādā dzīvoklī, policisti mājoklī izņēma divas čaulītes un vairāk nekā 20 gludstobra patronas ar un bez marķējumiem. Vēlāk, ja pirmstiesas izmeklēšanas laikā, tajā pašā dzīvoklī veikta kratīšana, kuras laikā atrastas patronas un pelēka pulverveida viela. Persona, kas glabāja izņemto munīciju, aizturēta.

Visa munīcija ir nosūtīta ekspertīzes veikšanai. Savukārt vīrietim ir piemērots aizdomās turētās personas statuss un ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis.

Policijā ir sākts kriminālprocess saskaņā ar Krimināllikuma 233.panta otro daļu par šaujamieroča munīcijas glabāšanu bez attiecīgas atļaujas, par ko var sodīt ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz trim gadiem, īslaicīgu brīvības atņemšanu, piespiedu darbu vai naudas sodu.

Likumsargi vērš uzmanību, ka jebkādi šaujamieroči un munīcija ir priekšmeti, kuru aprite ir aizliegta vai ierobežota, lai garantētu personu un sabiedrības drošību. Tāpēc par šo priekšmetu atrašanu vai glabāšanu ir nekavējoties jāziņo policijai, zvanot pa tālruni 110.