LETA8 сент.

Donbasā kritis viens Ukrainas karavīrs

Ukrainas austrumos sadursmē ar Maskavas atbalstītajiem kaujiniekiem kritis viens Ukrainas karavīrs, pirmdien paziņojusi armija, norādot, ka tas viņiem ir pirmais kaujā kritušais kopš pamiera stāšanās spēkā pirms pusotra mēneša.

Kaujinieki apšaudījuši Ukrainas armijas spēkus netālu no Pričepilovkas ciemata Luhanskas reģionā. Sadursmē dzīvību zaudējis viens Ukrainas karavīrs, paziņoja armija.

Vēl divi karavīri gājuši bojā mīnas sprādzienā, dzēšot ugunsgrēku konflikta zonā, informēja armija.

Jaunais pamiers, kas ir spēkā kopš 27.jūlija, lielākoties tiek ievērots, lai gan Eiropas Drošības un sadarbības organizācija (EDSO) ir ziņojusi par epizodiskām sadursmēm.

Šis pamiers tiek uzskatīts par vienu no stabilākajiem starp aptuveni diviem duču līdzīgu vienošanos, kas noslēgtas kopš karadarbības sākuma pirms vairāk nekā sešiem gadiem.

Krievija 2014.gada februārī okupēja Ukrainai piederošo Krimas pussalu. Kopš 2014.gada aprīļa Maskavas atbalstītie un apbruņotie kaujinieki, diversanti un Krievijas regulāro vienību karavīri ieņēmuši plašus apvidus Luhanskas un Doņeckas apgabalos Ukrainas austrumos.

Sodot Krieviju par Krimas aneksiju un Austrumukrainas destabilizāciju, Eiropas Savienība, ASV un citas rietumvalstis noteikušas sankcijas daudzām Krievijas augstākajām amatpersonām, Kremļa tuvākā loka cilvēkiem, kā arī Krievijas finanšu, aizsardzības, enerģētikas un citām nozarēm.

Saskaņā ar ANO aplēsēm konfliktā dzīvību zaudējuši vairāk nekā 13 000 cilvēku.