ЛатвияLETA14 мая

Dienesta pārbaudē nekonstatē Tukuma policistu nolaidību

Valsts policija (VP) dienesta pārbaudē nav konstatējusi faktus, ka Tukuma policisti būtu pieļāvuši nolaidību, reaģējot uz aprīļa beigās Tukumā sadegušā vīrieša iesniegumu par izteiktajiem draudiem dzīvībai, šorīt LTV "Rīta panorāmā" sacīja VP priekšnieks Armands Ruks.

Jau ziņots, ka 23.aprīlī Tukumā smagi apdega kāds jauns vīrietis, kurš vēlāk slimnīcā mira. Cietušā draugs pieļāva, ka noticis homofobisks uzbrukums, jo abi vīrieši jau iepriekš saņēmuši draudus, par kuriem ziņots policijai, taču reakcija nav sekojusi. Izmeklētāji pārmetumus noraidīja.

26.aprīlī iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens (KPV LV) uzdeva veikt dienesta pārbaudi, vai policija ir atbilstoši reaģējusi uz incidentā Tukumā cietušo personu iesniegumiem par izteiktajiem draudiem dzīvībai.

Ruks šodien uzsvēra, ka, turpinoties izmeklēšanai, policisti pašlaik neuzskata, ka notikušais būtu bijis homofobisks uzbrukums, jo nekādi pierādījumi par to neliecinot, lai arī izmeklēšana turpinās.

Pēc Ruka vārdiem, notikušajam arī neesot saistības ar pagājušā gada iesniegumu par izteiktajiem draudiem, kas bijis tikai viens, kas esot ticis pārbaudīts un lietas ierosināšana atteikta.

Savukārt komentējot futbola aģenta Romāna Bezzubova slepkavības lietas izmeklēšanu, Ruks paziņoja, ka VP ieguvusi "ļoti labus pierādījumus", "ejam uz priekšu", bet vairāk neko viņš nekomentēšot.

Ruks gan piebilda, ka izmeklēšanā VP sadarbojas ar dažādiem dienestiem, tostarp arī ar valstīm ārpus Eiropas Savienības.