LETA30 сент.

Deputāti spriež par policijas darba efektivitāti saistībā ar sevišķi smagu noziegumu novēršanu

Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisija šodien sprieda par Valsts policijas darba efektivitāti saistībā ar sevišķi smagu noziegumu novēršanu un izmeklēšanu.

Komisijas sēde notika plkst.10 videokonferences formātā.

Sanāksmē tika spriests par sevišķi smagu noziegumu ietekmi uz sabiedrisko drošību un iespējamiem preventīviem pasākumiem.

Kā ziņots, viens no pēdējā laikā skaļāk izskanējušajiem smagajiem noziegumiem ir naktī uz 20.septembri Langstiņos notikusī zvērināta advokāta Pāvela Rebenoka nogalināšana un viņa partnera Ingusa Balandina ievainošana.

Lai arī policija izvirzījusi un strādā pie divām galvenajām versijām, proti, noziegums paveikts laupīšanas nolūkā vai arī saistībā ar Rebenoka profesionālo darbību, policija iepriekš norādīja, ka patlaban noziegums neizskatās pēc pasūtījuma slepkavības.

Policija žurnālistiem skaidroja, ka trīs maskās tērpti noziedznieki advokāta Rebenoka mājā iebrukuši, uzlaužot durvis, un savus upurus tie situši ar rokām, kājām un turpat atrastiem dēļiem, bet no notikuma vietas aiznesuši līdzi dārgus rokaspulksteņus un juvelierizstrādājumus.