LETA12 окт.

Darbu sākusi Noziedzības novēršanas padome

Noziedzības novēršanas padome ir noteikusi stratēģiskos uzdevumus, lai valstī stiprinātu tiesiskumu, informēja Tieslietu ministrijā (TM).

Ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa vadībā notika Noziedzības novēršanas padomes sēde, kurā noteica galvenos uzdevumus tiesiskuma stiprināšanai.

Padomes sēdē notika augsta līmeņa diskusija par kopīgiem mērķiem tiesiskuma stiprināšanai - valdības ministri kopā ar tiesu varas pārstāvjiem, tiesībaizsardzības un drošības iestāžu vadītājiem apsprieda stratēģiskos uzdevumus, kas tuvākajā laikā veidos Padomes turpmāko dienas kārtību.

Sēdes dalībnieki akcentēja kopējās sadarbības nozīmīgumu un atbildību par sasniegto rezultātu. Kā īpaši svarīga tika uzsvērta visu iesaistīto - izmeklētāju, prokuroru, tiesnešu un citu iestāžu darbinieku - izglītība, spēja izmantot modernās tehnoloģijas un savā starpā sadarboties, lai sabiedrība sajustu, ka Latvijā pieaug taisnīgums un likuma vara jeb tā darbība ikdienā.

Padomes sastāvā ir iekļauts Valsts prezidenta deleģēts pārstāvis, ārlietu un aizsardzības ministri, Valsts drošības dienesta priekšnieks, Valsts ieņēmumu dienesta ģenerāldirektors, Valsts policijas priekšnieks un Satversmes aizsardzības biroja direktors.