LETA16 нояб.

Dagdas novadā aizdomās par sava nepilnu gadu veca dēla slepkavību aizturēta sieviete

Pagājušajā nedēļā Dagdas novadā aizdomās par sava nepilnu gadu veca dēla slepkavību aizturēta sieviete informēja Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes pārstāve Lāsma Kursīte.

Viņa skaidroja, ka 11.novembrī plkst.19.20 policija saņēma informāciju, ka Dagdas novada Ezernieku pagastā kāda 1998.gadā dzimusi sieviete ir nogalinājusi savu nepilnu gadu veco dēlu. Veicot operatīvās darbības, meža masīvā atrasts 2019.gadā dzimuša bērna līķis. Nekavējoties aizturēta arī bērna māte, kura atzinās izdarītajā.

Veicot operatīvās izmeklēšanas darbības, noskaidrots, ka sieviete bērnu ir nožņaugusi, līķi ielikusi polietilēna maisā, pēc kā bērnu ratiņos izvedusi uz mežu un paslēpusi. Sieviete iepriekš nebija nonākusi policijas redzeslokā.

Saistībā ar notikušo ierosināts kriminālprocess par slepkavību, ja noslepkavota persona, vainīgajam apzinoties, ka tā ir bezpalīdzības stāvoklī, par ko soda ar soda ar mūža ieslodzījumu vai ar brīvības atņemšanu uz laiku no desmit līdz 20 gadiem un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.

Pašlaik policija turpina izmeklēšanu. Ar tiesas lēmumu aizturētajai personai ir piemērots drošības līdzeklis - apcietinājums.

Dagdas novada Sociālā dienesta vadītāja Elita Trūle atklāja, ka sieviete pati savulaik ir izņemta no ģimenes un dzīvojusi ar aizbildni citā novadā, un arī tagad Dagdas novadā uzturējusies maz.

Bojāgājušais bija vienīgais sievietes bērns, un vietējiem dienestiem neesot bijis signālu, ka sieviete nevar viņu aprūpēt. Vienlaikus kopš septembra sieviete saņēmusi atbalstu kā maznodrošinātā.