LETA17 сент.

Dabas daudzveidības situācija pasaulē kritiska

Dabas daudzveidība situācija pasaulē ir kritiska, un cilvēce atrodas svarīgu lēmumu pieņemšanas krustpunktā, ziņojumā norāda Apvienoto Nāciju Organizācija (ANO).

Kā pauda Latvijas Dabas fonda pārstāve Liene Brizga-Kalniņa, ziņojumā pausts, ka dabas situācija pasaulē joprojām pasliktinās, lai arī dažās jomās ir panākts iepriecinošs progress. Tāpēc neatliekami nepieciešams īstenot transformatīvas izmaiņas astoņos virzienos, kas nodrošinātu cilvēces labklājību un glābtu planētu.

Pēc Brizgas-Kalniņas paustā, ziņojums nācis klajā laikā, kad Covid-19 pandēmija liek cilvēkiem pārdomāt savas attiecības ar dabu un aizdomāties par to, ko bioloģiskās daudzveidības zudums un ekosistēmu sabrukšana var nodarīt mūsu izdzīvošanai.

"Lai arī Latvijā dabas daudzveidības izzušanu neredzam tik dramatiski kā citviet pasaulē, arī pie mums dabas vērtības ir apdraudētas. Dabiskie zālāji ir izzūdoša dabas vērtība, un arvien mazāk paliek vecu mežu - tās ir nozīmīgas ekosistēmas, kuru izzušanas sekas mēs sapratīsim tikai tad, kad jau būs par vēlu," komentēja LDF padomes priekšsēdētājs Andrejs Briedis.

Tāpēc LDF gan strādā, lai atjaunotu šādas dzīvotnes un veicinātu to ilgtspējīgu apsaimniekošanu ar skatu nākotnē, gan rosina politiķus uztvert dabas jautājumus kā būtisku prioritāti. "Šim AN