LETA26 янв.

Covid-19 Lielbritānijas paveids kļūs par dominējošo Vācijā

Koronavīrusa jaunais, sākotnēji Lielbritānijā konstatētais paveids kļūs par vīrusa dominējošo paveidu Vācijā, prognozēja Vācijas kancleres Angelas Merkeles administrācijas vadītāja Helge Brauna.

"Mēs ar šo jauno variantu jau strādājam vairākās slimnīcās. Tas nozīmē, ka tas ir sasniedzis mūsu valsti, un kādā brīdī tāpat kā citās valstīs tas kļūs par dominējošo un radīs problēmas. Esmu par to pārliecināta," Annes Villas televīzijas pārraidē sacīja Brauna.

"Mēs cenšamies panākt, ka tas neiekļūst valstī, cik vien ilgi iespējams, un izolēt to, kur tas jau ir klāt," viņa piebilda.

Jaunais vīrusa paveids šobrīd pamatā sastopams Lielbritānijā. Kā norāda eksperti, šis variants ir lipīgāks par līdz šim pazīstamo paveidu. Tiesa gan, šobrīd nav iespējams ar pilnu pārliecību apgalvot, ka tas ir arī nāvējošāks.

Inficēšanās līmenis Vācijā pakāpeniski sācis kristies.

Pēdējo 24 stundu laikā Vācijā reģistrēti 6729 jauni inficēšanās gadījumi, kas ir nedaudz mazāk nekā šajā pašā laika nogrieznī pirms nedēļās, kad šis skaitlis bija 7141, liecina Roberta Koha institūta aplēses.

Nedēļās nogalē konstatēto gadījumu skaits parasti ir mazāks nekā darbadienās, jo tad tiek veikts mazāk testu.