LETA18 дек.

Ceturtdienas vakarā Jūrmalā izcēlies paaugstinātas bīstamības ugunsgrēks

Ceturtdienas vakarā Jūrmalā izcēlies paaugstinātas bīstamības ugunsgrēks kādā dzīvojamā mājā informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā (VUGD).

Plkst.21.17 VUGD saņēma ziņu, ka Jūrmalā kādā dzīvojamā mājā redzamas liesmas. Ierodoties notikuma vietā, tika konstatēts, ka ar atklātu liesmu deg divstāvu koka dzīvojamās ēkas otrais stāvs un kāpnes 150 kvadrātmetru platībā.

Plkst.0.47 šis paaugstinātās bīstamības ugunsgrēks tika likvidēts, neviens cilvēks tajā necieta.

Savukārt plkst.17.10 ugunsdzēsēji saņēma izsaukumu Viļānos, kur trīsstāvu dzīvojamās ēkas pirmajā stāvā dega sadzīves mantas 18 kvadrātmetru platībā. Ugunsdzēsēji glābēji no ēkas evakuēja desmit cilvēkus.

Plkst.20.57 darbi notikuma vietā tika pabeigti. Atklājās, ka dzīvoklī nav ticis uzstādīts dūmu detektors, kas jau gandrīz gadu ir obligāta prasība.

Aizvadītajā diennaktī, no 17.decembra plkst.6.30 līdz 18.decembra plkst.6.30, VUGD kopumā saņēmis 42 izsaukumus - dzēsti deviņi ugunsgrēki, veikti 27 glābšanas darbi, bet seši izsaukumi izrādījušies maldinoši.

Steidzoties glābšanas darbos, Burtnieku novada Matīšu pagastā ugunsdzēsēji glābēji no ūdenstilpes izcēla vienu bojāgājušu cilvēku, kurš tika nodots Valsts policijas darbiniekiem.

VUGD atgādina, ka, ņemot vērā mainīgos laikapstākļus, patlaban uz ūdenstilpēm esošā ledus kārta, ja tāda vispār izveidojusies, var būt mānīga. Līdz ar to glābēji aicina iedzīvotājus ikdienā neaizmirst par drošību, izvērtēt laikapstākļus un nedoties uz ledus.