LETA11 дек.

Čehija pagarina ārkārtējo stāvokli līdz 23.decembrim

Čehijas valdība ceturtdien pagarinājusi ārkārtējo stāvokli līdz 23.decembrim, jo valstī atkal pastiprinājusies jaunā koronavīrusa izplatība.

Čehija trešdien ziņoja par 6402 jauniem Covid-19 gadījumiem, kas ir lielākais inficēto skaita pieaugums diennakts laikā kopš 19.novembra.

Kopš marta Čehijā inficēšanās ar jauno koronavīrusu konstatēta 563 333 cilvēkiem, no kuriem 9226 ir miruši.

"Ja situācija turpinās pasliktināties, mums pirmdien var nākties atkal pastiprināt pasākumus," paziņoja Čehijas veselības ministrs Jans Blatnijs.

Ārkārtējā stāvokļa izsludināšana atvieglo valdībai lēmumu pieņemšanu krīzes laikā.

Pirms nedēļas Čehijas valdība atviegloja dažus ierobežojumus, kas noteikti cīņā ar jauno koronavīrusu, tostarp atļāva atvērt restorānus, bārus, nelielus veikalus, muzejus un galerijas un atļāva pulcēties lielākam skaitam cilvēku.

Taču no trešdienas valdība atkal ierobežoja restorānu darbības laiku, nosakot, ka tie drīkst strādāt tikai līdz plkst.20.

Ministri izpelnījušies kritiku par to, ka jaunie pasākumi ir haotiski un bieži neatbilst sistēmai, ko valdība ieviesa novembrī cīņai ar Covid-19.

Trešdien vairāku krogu īpašnieki protestēja pret ierobežojumiem, turpinot krogu darbu ilgāk par plkst.20 un tādejādi riskējot ar lielām sodanaudām.

Rudenī Čehijā tika reģistrēti aptuveni 15 000 Covid-19 gadījumu dienā un kopš tā laika valdība centusies samazināt vīrusa izplatīšanos.