LETA22 апр.

Čehijā aizturēti paramilitāra grupējuma locekļi

Čehijas policija veikusi kratīšanas objektos, kas saistīti ar kādu militarizētu grupējumu, kura locekļi tiek turēti aizdomās par piedalīšanos karadarbībā Austrumukrainā Krievijas uzturēto un apbruņoto bandu sastāvā.

Operācijā pret grupējumu, kas tiek turēts aizdomās arī par sadarbību ar Krievijas militāro izlūkdienestu, piedalījušies vairāki simti policistu.

Ziņu vietne "Aktualne.cz" un Čehijas Radio ziņo, ka aizturēti vismaz pieci cilvēki.

Apsūdzības aizturētajiem vēl nav izvirzītas, taču lieta ierosināta, pamatojoties uz krimināllikuma pantiem, kas saistīti ar terorismu, pavēstījis ģenerālprokurors Martins Bili.

Kā vēsta Čehijas Radio, policija noskaidrojusi, ka viens no paramilitārā grupējuma biedriem jau devies uz Donbasu, lai piedalītos karadarbībā, un pēc viņa atgriešanās grupējums sācis vākt līdzekļus, lai arī citi tā biedri varētu doties uz Austrumukrainu.

Čehijas pretizlūkošanas dienests jau savās 2018. un 2019.gada publiskajās atskaitēs brīdinājis, ka pretrietumnieciskie noskaņojumi, kas izplatīti čehu militarizēto grupējumu biedru vidū, padara tos par vieglu Krievijas propagandas mērķi.

Jau iepriekš vairāki Čehijas pilsoņi ir tiesāti par piedalīšanos karadarbībā Austrumukrainā prokrievisko bandu rindās, un Iekšlietu ministrija norādījusi, ka čehu paramilitāro grupējumu biedri pauž atbalstu Krievijai, īpaši tās konflikta kontekstā ar Ukrainu.

Pērn Čehijas parlaments, pēc Iekšlietu ministrijas ieteikuma, aizliedza militarizētām organizācijām izvirzīt politiskus vai ideoloģiskus mērķus.

Kā vēsta Čehijas Radio, slepenajiem dienestiem ir aizdomas, ka šādu organizāciju biedrus ir vervējuši Krievijas militārā izlūkdienesta (GRU) darbinieki, kas strādājuši Krievijas vēstniecībā Prāgā, uzdodoties par diplomātiem.