ЛатвияLETA17 мая

Budžeta komisija atbalsta 180,9 miljonu eiro piešķiršanu VID atbalsta pasākumiem Covid-19 krīzē

Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija pirmdien atbalstīja 180,9 miljonu eiro piešķiršanu no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem Valsts ieņēmumu dienestam (VID) atbalsta pasākumiem Covid-19 krīzē.

Komisija atbalstīja Ministru kabineta rīkojumu piešķirt Finanšu ministrijai no valsts budžeta programmas "Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem" 180,9 miljonus eiro, lai VID nodrošinātu atbalsta sniegšanu nodokļu maksātājiem dīkstāvē esošu darbinieku, pašnodarbināto personu, individuālo komersantu un patentmaksātāju atlīdzības kompensēšanai (atbalsts par dīkstāvi), nepilnu darba laiku strādājošu darbinieku atlīdzības kompensēšanai (atbalsts algu subsīdijai) un Covid-19 krīzes skarto uzņēmumu apgrozāmo līdzekļu plūsmas nodrošināšanai.

Līdz šim atbalsta izmaksai 2021.gadā atbilstoši prognozētajai finansējuma nepieciešamībai no valsts budžeta programmas "Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem" VID ir piešķirts finansējums 446,5 miljonu eiro apmērā.

VID ģenerāldirektora vietniece, Informātikas pārvaldes vadītāja Indra Kārkliņa deputātiem stāstīja, ka līdz šim atbalsta pasākumos VID izmaksājis 410,5 miljonus eiro un VID rīcībā palikuši 36 miljoni eiro, kuru pietiks sešām vai septiņām dienām.

Kārkliņa norādīja, ka papildu līdzekļi nepieciešami, jo VID būs jāveic atbalsta pasākumu maksājumi arī par maiju, kas tiks izmaksāti jūnijā.

Vienlaikus Kārkliņa atzina, ka pieteikumu atbalsta pasākumiem kļūst mazāk, jo pakāpeniski tiek mazināti ierobežojumi un daudzas nozares atsākušas darbu, tostarp arī mazumtirdzniecība un ēdināšana, no kurām tiek saņemts visvairāk pieteikumu atbalstam.