LETA15 янв.

Britu premjers sola nodrošināt vakcināciju visu diennakti

Anglijā vakcinācija pret Covid-19 tiks nodrošināta visu diennakti, tiklīdz tas būs iespējams, šonedēļ solīja Lielbritānijas premjerministrs Boriss Džonsons, varasiestādēm šādi cenšoties panākt, ka ievērojami pieaug vakcinēto cilvēku skaits.

Patlaban šajā virzienā vēl jārēķinās ar zināmu kavēšanos, jo vakcīnu skaits nav pietiekams.

"Mēs veiksim vakcināciju visu diennakti, tiklīdz mēs to varēsim," iknedēļas premjerministra atbilžu sesijā parlamentā sacīja Džonsons. "Šobrīd ierobežojumi ir piegādēm. Mums ir plašs tīkls - 233 slimnīcas, 1000 ārstu prakšu, 200 aptiekas un 50 vakcinācijas centri, un tie darbojas ārkārtīgi ātri."

Lielbritānijas valdība iepriekš norādījusi, ka plāno vakcināciju līdz 15.februārim piedāvāt visiem cilvēkiem četrās augsta riska grupās, arī aprūpes namu iemītniekiem, 80 gadu slieksni pārsniegušajiem un veselības aprūpes jomā strādājošajiem.

Lai nepieļautu slimnīcu intensīvās aprūpes nodaļu pārslogošanu nākotnē, Anglijā katru nedēļu jāvakcinē divi miljoni cilvēku, turklāt janvārī jāievēro stingrais karantīnas režīms, uzskata Londonas Higiēnas un tropu medicīnas skolas eksperti.

Līdz šim Lielbritānijā vakcīnas poti saņēmuši 2,4 miljoni cilvēku, liecina valdības aplēses.