LETA21 апр.

Brīdina aviokompānijas par briesmām lidojumiem Ukrainas un Krievijas robežu tuvumā

ASV Federālā aviācijas administrācija (FAA) aicinājusi aviokompānijas izrādīt maksimālu piesardzību, lidojot gaisa telpā Ukrainas un Krievijas robežu tuvumā, vēsta aģentūra "Reuters".

FAA paziņojumā ASV aviokompānijām teikts, ka "pieaugošā reģionālā spriedze var novest pie negaidītām sadursmēm uz robežas, paaugstinātas militārās aktivitātes un/vai konflikta". FAA arī prasa aviokompānijām sniegt informāciju par plānotajiem lidojumiem šajā reģionā 72 stundas pirms lidojuma.

Savukārt Ukrainas Valsts aviācijas dienesta paziņojumā teikts, ka, izņemot "atsevišķus ierobežojumus" lidojumiem valsts austrumos, gaisa telpa virs Ukraina ir droša lidojumiem. Kā norāda dienests, valstīs darbojas agrīnā brīdinājuma procedūra par draudiem lidojumiem, kas var rasties konflikta Donbasā dēļ.

FAA 2014.gadā noteica aizliegumu lidojumiem virs konflikta zonas Austrumukrainā.

2014.gada 17.jūlijā virs Maskavas atbalstīto kaujinieku kontrolētās teritorijas Ukrainas austrumos tika notriekta Malaizijas nacionālās aviokompānijas "Malaysia Airlines" pasažieru lidmašīna "Boeing 777". Katastrofā dzīvību zaudēja visi lidmašīnā esošie 298 pasažieri un apkalpes locekļi. Aptuveni divas trešdaļas no bojāgājušajiem bija Nīderlandes pilsoņi.

Izmeklētāji iepriekš paziņojuši, ka raķete "Buk", ar kuru notriekta lidmašīna, uz Ukrainu tika nogādāta no Krievijas pretgaisa brigādes, kas bāzēta Kurskā.

Pagājušā gada martā Nīderlandē sākās tiesas prāva par Malaizijas pasažieru lidmašīnas notriekšanu, kurā tiek tiesāti četri aizdomās turamie.