LETA10 мар.

Brazīlijas Augstākās Tiesas tiesnesis anulē Lulu notiesājošos spriedumus

Brazīlijas Augstākās tiesas tiesnesis Edsons Fašins ir anulējis spriedumus, ar kuriem bijušais valsts prezidents Luiss Inasiu Lula da Silva bija atzīts par vainīgu korupcijā un naudas atmazgāšanā, šonedēļ paziņoja Augstākā tiesa.

Mediji ziņoja, ka šis tiesneša lēmums nozīmē to, ka 75 gadus vecais Lula atkal varēs kandidēt prezidenta vēlēšanās. Nākamās prezidenta vēlēšanas ir gaidāmas 2022.gadā.

Lula, kurš bija Brazīlijas prezidents no 2003.gada janvāra līdz 2010.gada decembrim, 2017.gada jūlijā tika atzīts par vainīgu naudas atmazgāšanā un kukuļņemšanā.

Tiesnesis Seržiu Moru, kurš tagad ir tieslietu ministrs, 2018.gadā viņam piemēroja cietumsodu. 2019.gada novembrī Lulam tika atļauts atstāt cietumu, līdz būtu izsmeltas visas viņa iespējas pārsūdzēt notiesājošo spriedumu.

Ieslodzījuma dēļ Lula nevarēja kandidēt 2018.gadā notikušajās prezidenta vēlēšanās, kurās būtu gaidāma viņa uzvara, un tajās uzvarēja galēji labējais kandidāts Žairs Bolsonaru.

Tiesnesis Fašins secināja, ka zemākās instances tiesa Kuritibas pilsētā nebija kompetenta atzīt Lulu par vainīgu, jo viņam izvirzītās apsūdzības nebija tieši saistītas ar plašo pretkorupcijas operāciju "Lava Jato" ("Automazgātava").