LETA22 февр.

"Boeing" aptur 128 lidmašīnu "Boeing 777" izmantošanu

ASV aviobūves uzņēmums "Boeing" pirmdien paziņoja, ka apturējusi lidojumus ar 128 lidmašīnām "Boeing 777", jo sestdien ASV aviokompānijas "United Airlines" lidmašīnai "Boeing 777" lidojuma laikā eksplodēja dzinējs.

ASV Federālā aviācijas administrācija (FAA) iepriekš aicināja pasaules aviokompānijas neizmantot lidojumiem 128 lidmašīnas "Boeing 777", kurām ir kompānijas "Pratt & Whitney" ražotie dzinēji PW4000".

Šāda tipa dzinējs eksplodēja "United Airlines" lidmašīnas reisa laikā.

Taču pirmdien "Boeing" preses pārstāve apstiprināja, ka lidojumu veikšana ar šiem aviolaineriem apturēta.

Aviolaineri ar šiem dzinējiem netiks izmantoti, kamēr tiks veiktas pārbaudes, lai noskaidrotu, kāpēc eksplodēja "United Airlines" lidmašīnas dzinējs.

Lidmašīnas ar dzinējiem "PW400" ir tādu aviokompāniju kā Dienvidkorejas "Korean Air" un "Asiana", Japānas "Japan Airlines" un "All Nippon Airways" flotēs.

"United Airlines" lidmašīnai sestdien neilgi pēc pacelšanās no Denveras lidostas eksplodēja viens no dzinējiem, taču lidmašīnai izdevās atgriezties lidostā. Neviens no 241 cilvēka, kas atradās aviolainerī, nav cietis.

Šīs ir kārtējās nedienas uzņēmumam "Boeing". Pēc divām aviokatastrofām, kurās zaudēja dzīvību 146 cilvēki, lidojumi ar aviolaineriem "Being 737 MAX" bija aizliegti nepilnus divus gadus.