LETA3 нояб.

Baidens nosoda incidentu ar kampaņas autobusu Teksasā

ASV demokrātu prezidenta amata kandidāts Džo Baidens svētdien nosodīja prezidenta Donalda Trampa atbalstītājus, kas savās automašīnās uz šosejas Teksasā bija ielenkuši Baidena kampaņas autobusu.

Incidents tiek izmeklēts, pavēstīja Federālais Izmeklēšanas birojs (FIB).

Sociālajos tīklos ievietotajos video redzams, kā vairāki vieglie auto ar Trampa karogiem ielenc Baidena kampaņas autobusu un piespiež to samazināt ātrumu.

Arī prezidents sestdienas vakarā tviterī publicējis incidenta video ar parakstu "Es mīlu Teksasu".

Autobusa tālākais brauciens tika atcelts, atcelti tika arī divi kampaņas pasākumi un preses konference, pavēstīja demokrātu amatpersonas, lēmumu skaidrojot ar drošības apsvērumiem.

Autobusā atradās Kongresa kandidāte Vendija Deivisa.

"Mums nekad nekā tāda nav bijis. Vismaz mums nekad agrāk nav bijis prezidenta, kas uzskata, ka tas ir labi," svētdien uzrunājot atbalstītājus Filadelfijā, sacīja Baidens.

Viņš norādīja, ka prezidenta dēls Donalds Tramps juniors ierakstījis video, kurā mudina atbalstītājus uzturēt šo virzienu, noskaidrot, kur atrodas demokrātu viceprezidenta amata kandidāte Kamala Harisa un tāpat sveikt arī viņu.

"Draugi, mēs tādi neesam. Mēs esam krietni labāki," sacīja Baidens.

FIB svētdien apstiprināja, ka Teksasas incidents tiek izmeklēts.

Viens demokrātu grupas auto tika uz šosejas nospiests malā. Neviens cilvēks incidentā nav ievainots, un nav zināms, vai kāds ir bijis apbruņots.

Piektdien Teksasu apmeklēja arī Harisa, kas tiek tulkots kā liecība tam, ka demokrāti cer vēlēšanās gūt uzvaru šajā tradicionāli konservatīvajā štatā.