LETA21 апр.

Baidena administrācija federālajām struktūrām liedz lietot jēdzienu "nelegālais ārvalstnieks"

ASV prezidenta Džo Baidena administrācija devusi rīkojumu ASV federālajām imigrācijas institūcijām pārtraukt attiecībā uz migrantiem lietot pretrunīgo un cilvēka cieņu pazemojošo jēdzienu "nelegālais ārvalstnieks".

Jēdziena lietošana bija ierasta parādība bijušā prezidenta Donalda Trampa administrācijas laikā, un tas bieži parādījās Imigrācijas un muitas policijas (ICE) un Muitas un robežsardzes dienesta (CBP) paziņojumos.

Dienesta vēstulē šīm struktūrām arī aizliegts lietot vārdu "asimilācija", tā vietā iesakot lietot vārdu "integrācija", vēsta laikraksts "Washington Post".

Informāciju par izmaiņām Baltais nams apstiprināja laikrakstam "Daily News", tomēr plašāku komentārus nesniedza.

"Mēs kā valsts vadošā tiesībsargājošā organizācija uzdodam toni un rādām piemēru mūsu valstij un partneriem visā pasaulē," dienesta vēstulē norādīja CBP vadītājs Trojs Millers. "Mēs nodrošinām mūsu valsts likumu ievērošanu, vienlaikus ar cieņu izturoties pret visiem indivīdiem, ar kuriem mēs nonākam kontaktā. Vārdiem, kurus mēs lietojam, ir nozīme, un tie kalpos, lai arī turpmāk apliecinātu to cilvēku cieņu, kas atrodas mūsu uzraudzībā."

Lēmums par izmaiņām terminu lietošanā pieņemts laikā, kad Baidena administrācijai nākas risināt krīzi uz dienvidu robežas, kur lielā migrantu pieplūduma dēļ nepilngadīgo patversmes ir pārpildītas.