LETA20 окт.

Azerbaidžānas spēki ieņēmuši 13 Karabahas ciemus

Azerbaidžānas prezidents Ilhams Alijevs pirmdien tviterī pavēstīja, ka viņa valsts bruņotie spēki Kalnu Karabahas konflikta zonā ieņēmuši 13 Džebrailas rajona ciemus.

Kalnu Karabahas Aizsardzības ministrija iepriekš paziņoja, ka Azerbaidžānas armija svētdienas rītā izvērsusi uzbrukumu frontes dienvidu virzienā.

"Neraugoties uz paziņojumu par jaunu humāno uguns pārtraukšanu, Azerbaidžānas bruņoties spēki kārtējo reizi vienošanos rupji pārkāpuši. Plkst.7.20, izmantojot artilērijas ugunu, pretinieks izvērsa uzbrukumu dienvidu virzienā (Hudaferinas ūdenskrātuve, robeža ar Irānu), ar mērķi ieņemt izdevīgas pozīcijas. Abās pusēs ir zaudējumi, ir kritušie un ievainotie," teikts ministrijas paziņojumā.

Arī oficiālā Baku pārmet Armēnijai, ka tā pārkāpj uguns pārtraukšanas režīmu.

"Naktī pretinieks apšaudīja Džebrailas pilsētas rajonus, kā arī no okupācijas atbrīvotos šī rajona ciemus, kas atrodas līdzās Araksas upei. Zaudējumu personālsastāvā nav," teikts Azerbaidžānas Aizsardzības ministrijas paziņojumā.

Karabahas konflikta zonas humānais pamiers, par ko vienojās Armēnija un Azerbaidžāna, stājās spēkā svētdien plkst.00.00.

Svētdien parādījās ziņas, ka Azerbaidžānas spēki ieņēmuši Hudaferinas tiltu pār Araksas upi, uz robežas ar Irānu.

Par to paziņoja gan Alijevs, gan Armēnijas Aizsardzības ministrija.