LETA10 янв.

Austrālijā vakcinācija pret Covid-19 sāksies februārī

Austrālijā prioritāro grupu vakcinēšana pret jauno koronavīrusu varētu sākties februāra vidū vai beigās, ceturtdien paziņojis premjerministrs Skots Morisons.

Premjers skaidroja, ka vakcinācijas kampaņas sākums atkarīgs no vairākiem faktoriem, tostarp vakcīnu apstiprināšanas un piegādāšanas.

Morisons sacīja, ka Terapeitisko preču administrācija (TGA), domājams, līdz janvāra beigām apstiprinās Covid-19 vakcīnu, ko izstrādājušas kompānijas "BioNTech" un "Pfizer". Pēc tam vakcīna pēc pāris nedēļām būs pieejama "augstas prioritātes grupām".

Gaidāms, ka farmācijas kompānijas "AstraZeneca" un Oksfordas Universitātes kopīgi izstrādāto Covid-19 vakcīnu TGA apstiprinās februārī.

"Tas virzās uz priekšu ievērojami ātrāk nekā normāls vakcinācijas apstiprināšanas process (..), bet neizlaižot ne soli, neejot īsāko ceļu," žurnālistiem Kanberā sacīja Morisons.

Viņš pavēstīja, ka vakcinācija notiks piecos posmos. Sākumā tiks vakcinēti cilvēki, kas strādā uz robežas un nodrošina karantīnas ievērošanu, mediķi, kas strādā ar Covid-19 pacientiem, veci cilvēki un nespējīgi cilvēki, kas atrodas aprūpē, kā arī darbinieki, kas aprūpē šādus cilvēkus.

Morisons sacīja, ka valdības mērķis ir vakcinēt aptuveni 80 000 cilvēku nedēļā un līdz marta beigām vakcinēt aptuveni četrus miljonus.

Austrālijā, kuras iedzīvotāju skaits sasniedz 25 miljonus, reģistrēti aptuveni 28 500 Covid-19 gadījumi, kas ir ievērojami mazāk, rēķinot uz vienu iedzīvotāju, salīdzinot ar citām attīstītajām valstīm.

Pēc inficēšanās ar Covid-19  Austrālijā miruši 909 cilvēki.

Valstī lielā mērā izdevies ierobežot vīrusa izplatīšanos sabiedrībā, un tagad tā cīnās ar atsevišķiem uzliesmojumiem lielākajās pilsētās - Sidnejā un Melburnā.

Vīrusam uzliesmojot Sidnejā, Jaundienvidvelsas štatā pirms Ziemassvētkiem tika atjaunoti ierobežojumi un ceļošanas aizliegumi.

Jaundienvidvelsā, kurā jau divas dienas nav reģistrēti vietēji vīrusa pārnešanas gadījumi, pašlaik ir 114 aktīvi Covid-19 gadījumi, bet neviens no saslimušajiem nav ievietoti intensīvās terapijas nodaļā. Kopumā kopš 2020.gada janvāra Jaundienvidvelsas štatā reģistrēti 4795 Covid-19 gadījumi, no kuriem 56 beigušies letāli.

Austrālija cīņā ar Covid-19 izmantojusi stingrus ierobežojumus, rūpīgu testēšanas sistēmu un kontaktu izsekošanu.