LETA26 янв.

Austrālija uz 72 stundām atceļ "ceļošanas burbuli" ar Jaunzēlandi

Austrālija pirmdien uz 72 stundām atcēlusi "ceļošanas burbuli" ar Jaunzēlandi, šādi reaģējot uz ziņām, ka Jaunzēlandē konstatēts koronavīrusa lipīgākā paveida gadījums.

Kopš oktobra cilvēki, kas ieceļo no Jaunzēlandes, Austrālijā var neievērot karantīnu, ja viņi bijuši Jaunzēlandē 14 dienas vai ilgāk un nav bijuši par riska zonām atzītajās vietās.

Jaunzēlande svētdien pavēstīja, ka strādā pie tā, lai nepieļautu kopienas transmisiju, kad kādai sievietei, kas nesen bijusi izolācijā, tests bijis pozitīvs.

Varasiestādes vēlāk apstiprināja, ka sievietei konstatēts sākotnēji Dienvidāfrikā pamanītais koronavīrusa lipīgākais variants.

Jaunzēlandē kopš novembra nav zināms par nevienu kopienas transmisijas gadījumu, un visi reģistrētie gadījumi ir cilvēkiem, kas ieceļojuši no ārzemēm.

Austrālijas veselības ministrs Gregs Hants pirmdien žurnālistiem Kanberā sacīja, ka cilvēkiem vajadzētu pārskatīt savus ceļošanas plānus.

"Visi, kas atlidojuši uz Austrāliju no Jaunzēlandes 14.janvārī vai pēc šī datuma, tiek aicināti izolēties un pieteikties testam, un palikt izolācijā, līdz testa rezultāts ir negatīvs," viņš piebilda.