LETA23 нояб.

Austrālijā pēc 138 dienām atvērta robeža starp Viktorijas un Jaundienvidvelsas štatiem

Pirmdien minūti pēc pusnakts atvērta robeža starp diviem visvairāk apdzīvotajiem Austrālijas štatiem, kas Covid-19 pandēmijas dēļ bija slēgta 138 dienas.

Pirmo reizi kopš 8.jūlija atkal atļauta brīva pārvietošanās starp Viktorijas un Jaundienvidvelsas štatiem.

Vietējie mediji vēsta, ka pie robežas uz galvenā ceļa starp kaimiņos esošajām Vodongas un Olberi pilsētiņām tikusi sarīkota diskotēka, kamēr plkst.01.01 robežu šķērsoja pirmie automobiļi.

Sabiedriskā raidorganizācija ABC demonstrējusi kadrus, kuros redzamas svinības Sidnejas lidostā, sagaidot pirmos reisus no Melburnas.

Pirms pandēmijas aviomaršruts starp Sidneju un Melburnu bija otrs noslogotākais pasaulē.

Viktorijas štatā tika izsludināta vispārējā karantīna, kad inficēšanās gadījumu skaits dienā pārsniedza 700, un Melburnas 4,9 miljoniem iedzīvotāju 112 dienas nācās aizvadīt savās mājās.

Ierobežojumi atcelti tika oktobra beigās, un 24 dienas pēc kārtas Viktorijā vairs nav reģistrēts neviens jauns inficēšanās gadījums. Šobrīd štatā ir vairs tikai viens saslimušais.

Savukārt Jaundienvidvelsā jauni vietējas izcelsmes inficēšanās gadījumi nav reģistrēti 16 dienas.

Kopš pandēmijas sākuma Austrālijā kopumā reģistrēti vairāk nekā 27 800 inficēšanās gadījumi un 907 Covid-19 izraisīti nāves gadījumi, tostarp 819 Viktorijas štatā.

Tas attiecībā pret iedzīvotāju kopskaitu, kas Austrālijā sasniedz 25 miljonus, ir ievērojami mazāk nekā virumā citu attīstīto valstu.