LETA6 янв.

Austrālija nesteigsies ar vakcināciju pret Covid-19

ustrālijas premjerministrs Skots Morisons otrdien paziņojis, ka neuzņemsies nevajadzīgus riskus un nesteigsies ar vakcinācijas kampaņu pret Covid-19.

Kamēr daudzās valstīs jau notiek iedzīvotāju vakcinēšana pret jauno koronavīrusu, Austrālijas zāļu aģentūra, domājams, tuvāko mēnesi vēl neapstiprinās nevienu Covid-19 vakcīnu.

Sagaidāms, ka pirmās vakcīnas Austrālijā būs pieejamas marta beigās.

Morisons, kurš izpelnījies kritiku par kavēšanos ar vakcinācijas kampaņas sākumu, skaidroja, ka tādas vīrusa smagi skartas valstis kā Lielbritānija ir bijušas spiestas uzņemties riskus un paātrinātā kārtībā apstiprināt Covid-19 vakcīnas.

"Austrālija neatrodas ārkārtējā situācijā kā Lielbritānija. Tādēļ mums nav jāiet īsākais ceļš. Mums nav jāuzņemas nevajadzīgi riski," intervijā radiostacijai 3AW paziņoja Morisons.

Austrālijā lielā mērā izdevies ierobežot vīrusa izplatīšanos sabiedrībā, un tagad tā cīnās ar mazākiem uzliesmojumiem lielākajās pilsētās - Sidnejā un Melburnā.

Pašlaik Austrālijā slimnīcās ārstējas 26 Covid-19 pacienti.

Morisons sacīja, ka Lielbritānijā, kur inficēšanās ar jauno koronavīrusu tiek atklāta gandrīz 60 000 cilvēku dienā, vakcinācijas kampaņa ir agrīnā fāzē un konstatētas vairākas problēmas.

"Cik saprotu, ka viņi nepārbauda vakcīnas partijas, pirms tās tiek izplatītas," sacīja Morisons, uzsverot, ka Austrālijā šādas pārbaudes tiks veiktas.

Austrālijas premjerministrs norādījis, ka vakcinācijas centieni Lielbritānijā, ASV un citur sniegs Austrālijai vairāk datu par vakcīnu drošību nekā klīniskie izmēģinājumi.

Austrālija, kuras iedzīvotāju skaits sasniedz 25 miljonus, vienojusies iegādāties gandrīz 54 miljonus britu farmācijas kompānijas "AstraZeneca" un Oksfordas Universitātes kopīgi izstrādātās Covid-19 vakcīnas devu.

Austrālija arī noslēgusi līgumu par 51 miljona "Novavax" vakcīnu un desmit miljonu "Pfizer" un "BioNTec" vakcīnas devu iegādi.