LETA17 сент.

Atbildot uz raķešu šaušanu, Izraēla veic uzlidojumus Gazas joslā

Izraēlas armija paziņoja, ka trešdienas rītā veikusi uzlidojumus militāriem mērķiem Gazas joslā, atbildot uz 13 raķešu izšaušanu no teritorijas.

"Tika trāpīts aptuveni desmit teroristu mērķiem, starp tiem bija ieroču un sprāgstvielu ražotne un militārs komplekss, kuru teroristu organizācija "Hamas" izmantoja treniņiem un raķešu palaišanas eksperimentiem," teikts armijas paziņojumā.

Izraēlas aizsardzības sistēmas pārtvērušas astoņas no izšautajām raķetēm.

Palestīnieši raķetes no Gazas joslas sāka izšaut otrdienas vakarā laikā, kad Apvienotie Arābu Emirāti (AAE) un Bahreina Vašingtonā parakstīja vēsturisku vienošanos par attiecību normalizāciju ar Izraēlu.

Viena raķete trāpīja Izraēlas dienviddaļas piekrastes pilsētā Ašdodā, ievainojot divus cilvēkus.

Neviens grupējums atbildību nav uzņēmies, taču novērotāji saka, ka raķetes šautas, protestējot pret attiecību normalizācijas līgumiem.

Pret AAE un Bahreinas vienošanos ar Izraēlu simtiem palestīniešu protestēja Rietumkrasta un Gazas joslas pilsētās.

Izraēlas premjerministrs Benjamins Netanjahu trešdien paziņoja, ka Gazas joslas kaujinieku mērķis, šaujot raķetes, ir novērst Izraēlas miera līgumus ar Persijas līča arābu valstīm.

"Viņi vēlas novērst mieru, viņiem neizdosies. Mēs vērsīsimies pret ikvienu, kas mēģina mums kaitēt, un mēs sniegsim miera roku visiem, kas vēršas pie mums ar mieru," teikts Netanjahu paziņojumā. "Es neesmu pārsteigts, ka palestīniešu teroristi šāva uz Izraēlu tieši šīs vēsturiskās ceremonijas laikā."