COVID-19LETA8 июн.

ASV ziedos Taivānai 750 000 Covid-19 vakcīnu

ASV ziedos Taivānai 750 000 Covid-19 vakcīnu, pagājušonedēļ vizītē Taibei paziņojusi ASV senatore Lada Tamija Dakvērta.

"ASV ir būtiski, lai Taivāna tiek iekļauta pirmajā grupā, kas saņems vakcīnas, jo mēs atzīstam jūsu steidzamo vajadzību, un mēs novērtējam šo partnerību," lidostā Taibei sacīja senatore.

Amerikas Institūts Taivānā, kas faktiski darbojas kā ASV vēstniecība, paziņoja, ka Taivāna tiks iekļauta pirmajā grupā no valstīm, kam ASV atvēlēs kopumā vairāk nekā 80 miljonus Covid-19 vakcīnu, bet plašāku informāciju nesniedza.

Dakvērta, senatori Dens Salvinas un Kriss Kūns svētdien ieradās Taibei lidostā, kur viņus sagaidīja Taivānas ārlietu ministrs Džozefs Vu.

Vu sacīja, ka Taivāna ir ļoti pateicīga, ka iekļauta ASV prezidenta Džo Baidena plānā eksportēt koronavīrusa vakcīnas uz citām valstīm.

Arī Taivānas prezidente Cai Inveņa izteica pateicību senatoriem par vakcīnu ziedojumu.

Viņa sacīja, ka Japāna un ASV, daloties ar vakcīnām, ir izrādījušas lielu palīdzību Taivānai cīņā ar jaunā koronavīrusa pandēmiju.

Pieaugot saslimušo skaitam, kopš 15.maija Taivāna ir pastiprinājusi ierobežojumus cīņā ar jauno koronavīrusu, taču vakcinācijas temps valstī, kuras iedzīvotāju skaits sasniedz 23,5 miljonus, joprojām ir zem 3%.