МирLETA9 апр.

ASV Virdžīnijas štats uz agrāku laiku pārceļ marihuānas legalizāciju

ASV Virdžīnijas štata likumdevēji trešdien veikuši grozījumus štata likumā par marihuānas legalizāciju, šīs narkotiskās vielas glabāšanu padarot legālu jau no šīs vasaras.

Likums, kas paredz legalizēt marihuānas tirdzniecību rekreācijas mērķiem, tika pieņemts jau februārī, tomēr tā stāšanās spēkā bija paredzēta vien 2024.gadā.

Tomēr štata gubernators Ralfs Nortems mudināja likumdevējus veikt labojumus likumā un izdarīt korekcijas legalizācijas grafikā, norādot uz nepieciešamību labot policijas pārmērīgo vēršanos pret melnādainajiem štata iedzīvotājiem saistībā ar pārkāpumiem par marihuānas glabāšanu.

Pieaugušo iedzīvotāju īpašumā ar 1.jūliju drīkstēs atrasties marihuāna, paredzēts štata Senāta un Delegātu palātas atbalstītajā lēmumā, kas tika pieņemts, neraugoties uz republikāņu likumdevēju stingro pretestību.

Gubernators Nortems paziņojumā norādīja, ka štats "radījis vēsturi, kļūstot par pirmo pavalsti Dienvidos, kas legalizē vienkāršu marihuānas glabāšanu".

"Marihuānas likumi bija tīši izstrādāti tā, lai vērstos pret krāsaino kopienām, un melnie virdžīnieši neproporcionāli tiktu apturēti, apsūdzēti un notiesāti," norādīja gubernators. "Šodien Virdžīnija spēra kritisku soli, lai labotu šīs kļūdas un atjaunotu taisnīgumu tiem, kas cietuši pārmērīgas kriminalizācijas dēļ."

Vairākas ASV pavalstis, arī Ņujorka un Kolorādo, apstiprinājušas līdzīgus soļus, bet Virdžīnija ir pirmā, kas šādu lēmumu pieņēmusi sociāli un politiski konservatīvo ASV Dienvidu štatu vidū.

21 gadu slieksni pārsniegušo iedzīvotāju īpašumā legāli varēs atrasties līdz vienai uncei (28,3 gramiem) marihuānas personīgām vajadzībām, bet vienā mājsaimniecībā varēs audzēt četrus marihuānas stādus.

Marihuānas lietošana publiskās vietās nebūs atļauta.

Marihuānas ražošanas licencēšana un marihuānas komerciāla tirdzniecība nebūs atļauta līdz 2024.gda 1.jūlijam.