LETA13 нояб.

ASV un Francijas diplomāti Maskavā apspriedīs situāciju Kalnu Karabahā

Krievijas ārlietu ministrs Sergejs Lavrovs ceturtdien paziņojis, ka gaida ierodamies Maskavā Francijas un ASV diplomātus, lai apspriestu situāciju Kalnu Karabahā.

Armēnija un Azerbaidžāna ar Krievijas starpniecību šonedēļ vienojās par karadarbības izbeigšanu Kalnu Karabahā.

Vienošanās pielika punktu sešu nedēļai ilgajai karadarbībai Kalnu Karabahā, kur dzīvību zaudējuši vairāk nekā 1400 cilvēku.

Saskaņā ar pamiera vienošanos Azerbaidžānas un Armēnijas puses paliek ieņemtajās pozīcijās, kas ir izdevīgi Azerbaidžānai, un reģionā tiek izvietoti Krievijas miera uzturētāji.

Parīze un Vašingtona sākotnēji bija iesaistītas situācijas novērošanā Kalnu Karabahā, bet vēlāk netika iekļautas vienošanās noslēgšanā.

Turcija, kas konfliktā atbalstīja Azerbaidžānu, trešdien parakstīja protokolu ar Krieviju par kopīga centra izveidošanu, kam jāuzrauga Armēnijas un Azerbaidžānas noslēgtā vienošanās par karadarbības izbeigšanu Kalnu Karabahā.

Turcijas ārlietu ministrs Mevlits Čavušolu paziņoja, ka kopīgā Krievijas un Turcijas centra darbības detaļas tiks apspriestas piektdien, kad Turcijā ieradīsies Krievijas delegācija.