LETA24 февр.

ASV Senāts apstiprina vēl divas Baidena administrācijas amatpersonas

ASV Senāts šonedēļ bez problēmām apstiprināja vēl divas prezidenta Džo Baidena nominētas amatpersonas viņa administrācijā, savukārt vienas viņa nominētas amatpersonas apstiprināšana ir sastapusies ar pretestību.

Bijusī karjeras diplomāte Linda Tomasa-Grīnfīlda tika apstiprināta par ASV vēstnieci ANO ar 78 balsīm par un 20 pret.

68 gadus vecā afroamerikāniete Tomasa-Grīnfīlda ir solījusi apkarot Ķīnas ietekmi pasaulē un pagājušajā mēnesī paziņoja, ka Pekinas "autoritārā darba kārtība" ir pretrunā ANO vērtībām.

70 gadus vecais Toms Vilsaks tika apstiprināts par lauksaimniecības ministru. Šo amatu viņš bija ieņēmis jau Baraka Obamas prezidentūras laikā.

Lai gan Senāts jau iepriekš apstiprināja tādas svarīgas amatpersonas kā valsts sekretārs, finanšu ministrs un aizsardzības ministrs, pagaidām ir apstiprināta mazāk nekā puse no Baidena administrācijas amatpersonām.

Dažu Baidena nominēto amatpersonu apstiprināšana Senātā ir sastapusies ar pretestību, un tas sevišķi sakāms par Nīru Tandenu, kura ir nominēta Baltā nama budžeta direktora amatam.

Tā kā pret Tandenas kandidatūru ir daudzi mēreni noskaņoti republikāņi un vismaz viens demokrāts - centriskais senators Džo Mančins, izredzes panākt pietiekamu atbalstu šai kandidatūrai ir samazinājušās.

Baidens tomēr turpina atbalstīt 50 gadus veco Tandenu, kas ir indiešu imigrantu meita un iepriekš sociālajos medijos ir uzbrukusi gan konservatīvajiem, gan progresīvajiem politiķiem.