LETA21 дек.

ASV regulators izbeidz izmeklēšanu pret "Danske Bank"

ASV regulators izbeidzis izmeklēšanu pret Dānijas "Danske Bank", un banka, visticamāk, nav pārkāpusi Savienoto Valstu sankcijas, kad tās Igaunijas filiāle apkalpoja  transakcijas ar aizdomīgiem finanšu līdzekļiem vairāku miljardu eiro apmērā, vēsta ziņu aģentūra "Bloomberg".

Tas nozīmē, ka "Danske Bank" varētu tikt piemērots mazāks naudassods, nekā gaidīts iepriekš.

ASV Valsts kases Ārvalstu aktīvu kontroles biroja (OFAC)  publiskotajā paziņojumā teikts, ka izmeklēšana pret Dānijas lielāko banku ir izbeigta.

"OFAC nolēmis neveikt nekādas darbības saistībā ar civiltiesisku līdzekļu piemērošanu Igaunijas lietā," norāda "Danske Bank".

Taču banka skaidro, ka OFAC paziņojums neizslēdz iespēju, ka šī iestāde varētu veikt papildu pasākumus, ja jauna  informācija radītu jaunu uzmanības pievēršanas nepieciešamību.

Pret "Danske Bank" turpinās izmeklēšanas Dānijā un Francijā, kā arī izmeklēšanu vēl veic ASV Tieslietu ministrija un Vērtspapīru un biržas komisija.

Pērn februārī banka paziņoja par lēmumu izbeigt bankas darbību Baltijas valstīs un Krievijā. Dažas stundas pirms šī paziņojuma Igaunijas finanšu uzraudzības dienests naudas atmazgāšanas apkarošanas noteikumu pārkāpumu dēļ noteica aizliegumu "Danske Bank" darbībai Igaunijā.