МирLETA12 марта 2021

ASV nosaka sankcijas pret Mjanmas huntas līdera bērniem

ASV šonedēļ paziņoja, ka nosaka sankcijas pret Mjamas huntas līdera Mina Auna Hlaina diviem pieaugušiem bērniem saistībā ar militāro apvērsumu un tam sekojošo vardarbību pret protestētājiem.

"Finanšu ministrija veica šīs darbības, atbildot uz Birmas militāro apvērsumu pret demokrātiski ievēlēto Birmas civilo valdību un mierīgu protestētāju brutālo nogalināšanu," paziņoja ASV Finanšu ministrija, lietojot Mjanmas agrāko tradicionālo nosaukumu Birma.

Mjanmas armija februārī gāza un aizturēja valsts civilo līderi Aunu Sanu Su Či, izprovocējot protestus, kuru dalībnieki pieprasa demokrātijas atjaunošanu.

Huntas līdera dēls Auns Pje Sons un meita Kina Tiri Teta Mona ir uzņēmēji, kas tieši guvuši labumu no "tēva amata un ļaundabīgās ietekmes", teikts ASV Finanšu ministrijas paziņojumā.

Sankcijas nozīmē, ka tiks iesaldēti jebkādi aktīvi, kas huntas līdera bērniem varētu būt Savienotajās Valstīs.

ASV jau pirms tam noteica sankcijas pret pašu Minu Aunu Hlainu un citiem huntas vadības pārstāvjiem.

"Birmas drošības spēki pēc militāro līderu norādījumiem ir brutāli un letāli uzbrukuši neapbruņotiem protestētājiem (..) kopš apvērsuma. Mēs nosodām šos šaušalīgos uzbrukumus," paziņoja ASV valsts sekretārs Entonijs Blinkens.

Viņš piebilda, ka jauno sankciju mērķis ir "sekmēt par uzbrukumu atbildīgo personu saukšanu pie atbildības un vērsties pret tiem, kas gūst finansiālu labumu no saviem sakariem ar militāro režīmu".

Написать комментарий