LETA27 янв.

ASV konstatēts pirmais koronavīrusa Brazīlijas paveida gadījums

Brazīlijā nesen konstatētā Covid-19 vīrusa jaunā paveida pirmais gadījums apstiprināts arī ASV, šonedēļ pavēstīja Minesotas štata veselības varasiestādes.

"Minesotas iedzīvotāja, kas nesen ceļojis uz Brazīliju, paraugā Sabiedrības veselības laboratorija konstatējusi "SARS-CoV-2" vīrusa paveidu, kas ir pazīstams kā paveids "Brazil P.1"," teikts Minesotas Veselības ministrijas paziņojumā.;

Mineapoles un Sentpolas aglomerācijas iedzīvotājam janvāra sākumā bijis pozitīvs Covid-19 testa rezultāts, un viņam ieteikts izolēties, teikts paziņojumā.

Vēlāk laboratorijas informācijā konstatēts, ka inficēšanās notikusi ar vīrusa Brazīlijas paveidu.

Šis gadījums, kā arī trīs Minesotā pēdējo nedēļu laikā konstatētie Covid-19 vīrusa Lielbritānijas paveida gadījumi vēlreiz norāda uz to, ka "pandēmijas laikā maksimāli jāierobežo ceļošana", paziņojumā uzsvēra štata epidemioloģe Ruta Linfīlda.

ASV prezidents Džo Baidens pirmdien no jauna ieviesa aizliegumu Savienotajās Valstīs ieceļot cilvēkiem, kas nav ASV pilsoņi un kas nesen bijuši Lielbritānijā, Brazīlijā, Īrijā un vairumā Eiropas valstu.

Aizlieguma termiņš pagarināts arī attiecībā uz cilvēkiem, kas nesen bijuši Dienvidāfrikā, nerimstot bažām, ka vīrusa jaunie, lipīgākie paveidi jau ir nonākuši ASV.