Nopietnais kiberuzbrukums vairākām ASV federālajām ministrijām, par ko tika paziņots nedēļās nogalē, turpinās, trešdien brīdināja izlūkdienesti, vienlaikus valdība aktīvi cenšas aptvert uzbrukuma apjomu.
"Šī situācija joprojām ir procesā, un kaut arī mēs turpinām strādāt, lai saprastu šīs kampaņas visu apjomu, mēs zinām, ka šis uzbrukums skāris tīklus federālajā valdībā," kopīgā paziņojumā trešdien pavēstīja Federālais Izmeklēšanas birojs (FIB), nacionālās izlūkošanas direktors un Kiberdrošības un infrastruktūras drošības pārvalde (CISA).
Marta uzbrukums Teksasas IT uzņēmuma "SolarWinds" radītajai datorprogrammai, kurā hakeri bija uzinstalējuši ļaunatūru, turpinājās vairākus mēnešus, līdz to atklāja kiberdrošības uzņēmums "FireEye".
Abi uzņēmumi aizdomās tur ar Krievijas valdību saistīto hakeru grupējumu.
Hakeri, kā tiek ziņots, uzlauzuši ASV Finanšu un Tirdzniecības ministriju datortīklus, ļaujot sekot iekšējai epastu kustībai.
Ministrijas nav apstiprinājušas, ka tās būtu bijušas kiberuzbrukumu upuri.
ASV valsts sekretārs Maiks Pompeo pirmdien norādīja uz Maskavu, sakot, ka Krievijas valdība vairākkārt mēģinājusi uzlauzt ASV valdības datortīklus.
Kā norādīja uzņēmums "SolarWinds", līdz 18 000 klientu, arī valdības struktūras un uzņēmumi no žurnāla "Fortune" 500 lielāko ASV uzņēmumu saraksta, lejuplādējuši bīstamos programmu atjaunojumus, ļaujot hakeriem izspiegot epastu apmaiņu.
Nav zināms, kādu saturu hakeri mēģinājuši nozagt un kā viņiem veicies.
FIB pavēstīja, ka ir uzsākta izmeklēšana, lai identificētu atbildīgos par kiberuzbrukumu un sauktu viņus pie atbildības.
Pēc kiberuzbrukuma pamanīšanas CISA lika federālajām struktūrām pārtraukt izmantot bojāto programmatūru.
Aģentūras izveidojušas koordinācijas vienību, un Baltajā namā katru dienu notiek ārkārtas sarunas, lai spriestu par valdības reakciju.
ASV nacionālās drošības padomnieks Roberts O'Braiens šonedēļ pārtrauca vizīti Tuvajos Austrumos un Eiropā, lai pievērstos kiberuzbrukuma sekām.