ASV iedzīvotāju skaita pieaugums pagājušajā desmitgadē ir bijis otrais lēnākais valsts vēsturē, šonedēļ ziņoja Tautas skaitīšanu birojs.
Saskaņā ar jaunākās tautas skaitīšanas datiem 2020.gada 1.aprīlī ASV dzīvoja 331 449 281 cilvēks, un ASV bija trešajā vietā pasaulē pēc iedzīvotāju skaita.
Kopš 2010.gada, kad ASV bija saskaitīti 308 745 538 iedzīvotāji, valsts iedzīvotāju skaits ir pieaudzis par 7,4%.
Šis pieaugums bija ievērojami lēnāks nekā iepriekšējā desmitgadē, kad iedzīvotāju skaits bija pieaudzis par 9,7%, un tikai nedaudz pārsniedza rekordzemo pieaugumu par 7,3% no 1930. līdz 1940.gadam, kad ASV un pārējā pasaule bija ieslīgušas Lielajā depresijā.
Iedzīivotāju skaita pieaugums bija kļuvis straujāks, kad Otrajam pasaules karam sekoja bērnu dzimšanas bums, bet kopš 20.gadsimta piecdesmito gadu sākuma bija stabili palēninājies.
Šī tendence uz dažiem gadiem tika pārtraukta 20.gadsimta pēdējā desmitgadē, kad valstī ieradās un palika miljoniem nelegālu imigrantu galvenokārt no Meksikas.
Pētnieki uzskata, ka iedzīvotāju skaita pieauguma palēnināšanos pagājušajā desmitgadē sekmēja 2008.gada finanšu krīzes sekas, zemāka dzimstība un daudzu meksikāņu migrantu atgriešanās dzimtenē, kā arī prezidenta Donalda Trampa centieni krasi samazināt legālo imigrāciju un apturēt nelegālo imigrāciju.
No 2010. līdz 2020.gadam visstraujākais pieaugums bija dienvidu un rietumu štatos. Jūtas štatā iedzīvotāju skaits pieauga visstraujāk - par 18,4%, bet Rietumvirdžīnijas štatā tas samazinājās par 3,2%.
Tautas skaitīšanu birojs pirmdien publicēja datus par valsti un atsevišķiem štatiem, jo šie dati būs pamats štatu vietu skaita pārdalei ASV Pārstāvju palātā.
No 50 ASV štatiem 13 štatu vietu skaits Pārstāvju palātā mainīsies.
Kalifornija, kas ir lielākais štats pēc iedzīvotāju skaita, zaudēs vienu no 53 vietām Pārstāvju palātā. Teksasai, kas ir otrs lielākais štats pēc iedzīvotāju skaita, vietu skaits pieaugs no 36 līdz 38.
Pa vienai vietai Pārstāvju palātā iegūs Kolorādo, Montāna, Ziemeļkarolīna un Oregona. Pa vienai vietai tajā zaudēs Ilinoisa, Mičigana, Ņujorka, Ohaio, Pensilvānija un Rietumvirdžīnija.