LETA14 нояб.

ASV demokrāti aicina republikāņus pieņemt Trampa sakāvi

ASV Kongresa demokrātu līderi šonedēļ aicināja republikāņus pieņemt prezidenta Donalda Trampa vēlēšanu sakāvi un koncentrēties cīņai ar koronavīrusa pandēmiju.

"Viņi šobrīd ir iesaistījušies absurdā cirkā, atsakoties pieņemt realitāti," ar Senāta demokrātu līderi Čaku Šūmeru kopīgajā preses konferencē sacīja Pārstāvju palātas spīkere Nensija Pelosi.

"Izbeidziet šo cirku un sāciet strādāt pie tā, kas amerikāņu tautai tiešām ir svarīgi - viņu veselības un ekonomiskās drošības," mudināja spīkere.

Šūmers aicināja republikāņus "pārtraukt savas mahinācijas".

"Kongresa republikāņi nevis saliedē valsti, lai mēs varētu cīnīties pret mūsu kopīgo ienaidnieku - Covid-19 -, bet izplata sazvērestības teorijas, noliedzot realitāti un indējot mūsu demokrātijas akas ūdeņus," viņš sacīja.

Vēlēšanu rezultāts "nebija tuvs" un "prezidents Tramps zaudēja", norādīja senators.

Atbilstoši provizoriskajiem rezultātiem 3.novembra prezidenta vēlēšanās uzvarējis demokrāts Džo Baidens, tomēr Tramps sakāvi nav atzinis un apgalvo, ka vēlēšanās notikusi krāpšana.

Tiesa gan, Trampa juristi tiesās zaudējuši vairumu par vēlēšanu norisi iesniegto prasību un nav spējuši sniegt pierādījumus tam, ka būtu notikusi vērienīga krāpšana.

Prezidenta "nenopietnajām prasībām tiesās ir mazākas izredzes uz veiksmi kā sniega pikai ellē", norādīja Šūmers.

Republikāņiem vajadzētu vērst uzmanību uz Covid-19 pandēmiju, kas, jauno inficēšanās gadījumu skaitam atkal pieaugot, kļūst arvien nopietnāka.

Šūmers un Pelosi mudināja republikāņus turpināt jau vairākus mēnešus ilgstošās sarunas pie vēl vienas koronavīrusa krīzes stimulu paketes.